3 věci, které nám ukázal zápas Belgie vs Rusko

belgie-vs-rusko
Zdroj: Heavy.com

Bylo poměrně snadné předpovídat, že Romelu Lukaku se stane hlavní hvězdou zápasu. Takovou show od něj však čekal asi málokdo. Lukaku byl hlavním strůjcem belgické výhry a ke konečnému výsledku 3:0 přispěl hned dvěma góly. A to se hrálo na stadionu Krestovsky v Petrohradu, tedy na domácí půdě Rusů.

Jediným dalším střelcem zápasu se stal Thomas Meunier, který se na hřiště dostal ve 27. minutě, když střídal vážně zraněného Timothy Castagna.

Belgie po úvodním zápase vede skupinu B. Stejný počet bodů má také Finsko, které vyhrálo nad Dánskem. Tento zápas poznamenala možná tragédie.

Tři věci, které nám ukázal zápas mezi Belgií a Ruskem

1. Belgie začala ve velkém tempu. Obrovská očekávání, která na tento výběr byla před šampionátem kladena, asi ani nic jiného nepřipouštěla. První dva góly Belgie padly do 34. minuty zápasu, pak Lukaku a spol. svůj výsledek už jenom kontrolovali. Úvod zápasu naznačil, že Belgie má velký potenciál a na šampionátu by se měla zlepšovat.
  2. Když už se bavíme o zlepšování výkonů, k tomu by měl přispět také Kevin de Bruyne. Devětadvacetiletý záložník a jeden ze stěžejních hráčů anglického fotbalového týmu Manchester City ve finále Ligy mistrů utrpěl zlomeninu v obličeji a pro úvodní zápas nebyl zcela fit.
  3. Tragický úvod šampionátu pro Rusko, navíc na domácí půdě. Jak byla Belgie skvělá, tak bylo Rusko špatné. Rusko v zápase zaznamenalo jedinou střelu na bránu a veškeré jeho plány dostaly vážné trhliny.

Hráč zápasu: Romelu Lukaku

Romelu Lukaku je pro obranu protihráčů vždycky problém, ovšem v tomto případě kvůli němu ruská obrana doslova hořela. Lukaku si navíc získal srdce fanoušků, když okamžitě po zápasu běžel ke kameře a zakřičel: „Chris, Chris, I love you“ v reakci na kolaps Lukakova spoluhráče z Interu Milán v předcházejícím zápase EURO mezi Dánskem a Finskem. Lukaku toto zvolání doplnil v pozápasovém rozhovoru, kdy Christianovi Eriksenovi věnoval oba své góly věnoval.