5 fotbalistů, kteří nejvíce bavili fanoušky svou hrou

5-fotbalistu-kteri-nejvice-bavili-fanousky

Fotbal je především hra a zábava. Tak právě tímto heslem se řídili fotbalisté z tohoto žebříčku, kterým mimořádně záleželo na tom, jak si zápas užívají právě fanoušci. V zápasech tak předváděli obdivuhodné kousky, nad kterými mohli přihlížející jen žasnout.

5. místo – Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo už má sice 37 let, ale i přesto stále hraje na vrcholové úrovni a staví si před sebe nemalé cíle. Ve své hře těží především ze své rychlosti, síly a tvrdé střely, díky čemuž z jeho kopaček padají krásné góly.

Výkony Ronalda se dočkaly ocenění i z řad odborné veřejnosti, když hned pětkrát dokázal ovládnout anketu Zlatý míč. Jednou to bylo během jeho působení v Manchesteru United, ve zbytku pak během jeho angažmá v Realu Madrid.

Jeho působení v Realu Madrid bylo tím nejúspěšnějším v jeho kariéře. Ronaldovi sedl styl hry, jenž se v La Lize praktikuje a snažil se naplno využít více prostoru, který mu obrana soupeře poskytla. Díky tomu nastřílel řadu gólů a ve Španělsku si získal nespočet obdivovatelů.

4. místo – Lionel Messi

Lionel Messi je míčovým kouzelníkem. Tento Argentinec nikdy nebude tím fotbalistou, jenž by soupeře překonával silou, ba naopak využívá svého menšího vzrůstu. Když má Messi míč u nohy, je velmi těžké mu jej odebrat. Za zápas se tak objeví několik situací, kdy prokličkuje přes několik obránců soupeře a založí útok svého týmu.

Drtivou většinu kariéry strávil Messi v Barceloně, nicméně kvůli finanční situaci klubu musel před rokem odejít do PSG. I přesto si jej fanoušci stále spojují spíše s katalánským celkem a tamní příznivci pořád doufají v jeho návrat.

Za svou kariéru získal Lionel Messi obdivuhodných sedm Zlatých míčů. Nejenže je Messi technicky mimořádně vybaven, má i zabijácký instinkt co se týče gólových šancí. Je třeba si užívat tyto momenty, kdy ještě máme možnost sledovat Messiho s Ronaldem během jejich aktivních kariér.

3. místo – Garrincha

Naopak Garrincha je legendárním fotbalistou z dob dřívějších. Tento Brazilec si velmi rozuměl s míčem a své protihráče překonával velice snadno. Díky jeho technice a rychlosti měli obránci co dělat, aby jej od míče odstavili.

Svou genialitu předvedl i na světovém šampionátu v roce 1962, ze kterého si odvezl ocenění pro nejlepšího střelce i hráče. Tímto se stal prvním fotbalistou, jenž obdržel obě ceny na jedné vrcholné akci.

Je tak možné shrnout, že Garrincha byl typickým Brazilcem. Rád si hrál s míčem, se kterým uměl pracovat velice rychle. Rychlostně a technicky byl navíc vybavený na velmi vysoké úrovni.

2. místo – Diego Maradona

Diego Maradona je jedním z nejlepších hráčů fotbalové historie. Podobně jako Messi, i Maradona těžil ze své rychlosti a nízko posazeného těžiště. Obránce obcházel jednoho za druhým a střelecké statistiky měl rovněž velice dobré.

Maradona také velmi rád bavil diváky. Již pověstná je jeho rozcvička před zápasem, kde si jen spíše hraje s míčem. Jakmile ale začal zápas, byl stoprocentně připravený.

Drobnou kaňkou na jeho pověsti je ruka, kterou vstřelil branku v utkání čtvrtfinále mistrovství světa 1986 proti Anglii. Nakonec šlo o rozhodující trefu, díky které Argentina postoupila do další fáze turnaje. Dlouhou dobu však Maradona popíral, že míč zasáhl rukou, přiznal se až o několik let později.

1. místo – Ronaldinho

Na prvním místě je dle očekávání brazilský šikula Ronaldinho. Toho milují snad všichni fanoušci po celém světě. Když měl míč u nohy, vypadal Ronaldinho jako nejšťastnější člověk ze všech. Na hřišti i mimo něj se navíc stále usmíval, čímž si získával srdce fanoušků.

Tento Brazilec měl enormně rozvinuté fotbalové myšlení. V akcích se nikdy nespokojil s nejjednodušším řešením, naopak se snažil v útočné fázi být odvážný a hlavně i kreativní.

V roce 2005 byl za své krásné akce Ronaldinho odměněn ziskem Zlatého míče. To bylo za doby jeho angažmá v Barceloně, kde se nejvíce proslavil. Kromě ní ještě nastupoval za PSG či AC Milán, zbytek kariéry pak strávil v Brazílii.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články