5 fotbalistů, kteří se proslavili až po změně pozice

sergio-ramos-uvodni
Sergio Ramos je jedním z několika hvězdných hráčů, kteří se proslavili až po změně pozice. / Zdroj: Barcelona Noticias

V moderním fotbalu mají přednost všestranní hráči. Špičkové kluby vyžadují, aby hráči byli schopni nastoupit na několika různých pozicích a aby byli flexibilní a uměli se přizpůsobit nejrůznějším situacím.

Navzdory tomu existuje několik hráčů, kteří začali hrát skvěle až po změně pozice. V tomto článku vás seznámíme s těmi nejznámějšími případy.

Vincent Kompany

vincent-kompany

Vincent Kompany patřil ve své době k nejlepším středním obráncům Premier League, ovšem původně hrál na pozici defensivního záložníka.

Kompany vyrostl v akademii Anderlechtu. Jako střední záložník byl užitečný jak v A týmu Anderlechtu, tak i po přechodu do německého Hamburger SV. Na pozici středního obránce začal hrát až po přestupu do Manchesteru City. A pomohl mu stát se jedním z nejlepších Premier League klubů.

Kompany za Manchester City odehrál 360 zápasů napříč všemi soutěžemi a patří mezi největší legendy klubu. S profesionálním fotbalem skončil v roce 2020. Nyní se živí jako trenér Anderlechtu.

Bastian Schweinsteiger

bastian-schweinsteiger

Bastian Schweinsteiger patří mezi nejlepší záložníky moderní generace. Během svých začátků v Bayernu Mnichov se ovšem proslavil jako technicky založený křídelní hráč. Brzy poté byl ovšem převelen na pozici středního záložníka a na ní zůstal až do odchodu do důchodu.

Německý reprezentant, který je schopný hrát na více pozicích, s Bayernem Mnichov získal 8 ligových titulů a pohár Ligy mistrů. Po přestupu do Manchesteru United se mu ovšem přestalo dařit a po kratším působení v Chicago Fire pověsil kopačky na hřebík.

Thierry Henry

thierry-henry

Mnoho fotbalových odborníků Thierry Henryho považuje za jednoho z největších hráčů Premier League, či dokonce za jednoho z nejlepších hráčů vůbec.

Většina fotbalových fanoušků má Thierry Henryho zaškatulkovaného jako útočníka, před příchodem do Premier League ovšem hrál na levém křídle (Monako) a dokonce i na pozici wing-back (Juventus).

Na pozici útočníka hrál od roku 1999, kdy se přestěhoval do Arsenalu. Pod Arsene Wengerem francouzská fotbalová hvězda vzkvétala. Za Gunners odehrála celkem 376 zápasů, vstřelila 228 gólů a připsala si 105 asistencí.

Gareth Bale

gareth-bale

Produkt slavné akademie Southamptonu odstartoval svou kariéru jako levý bek, specialista na odražené míče. Fyzicky dobře vybavený hráč, navíc extrémně rychlý a technický brzy upoutal pozornost Tottenhamu. A právě zde Gareth Bale začal hrát na křídlech.

Změna pozice měla téměř okamžitý účinek. Po skvělé sezóně 2012/13 velšský reprezentant přestoupil do Realu Madrid za tehdy rekordní přestupovou částku ve výši 107 milionů eur. S Los Blancos se mu následně podařilo získat 2 tituly La Ligy a čtyři tituly Ligy mistrů.

Sergio Ramos

sergio-ramos

Výstavka pohárů Sergio Ramose mluví sama za sebe. Během působení v Realu Madrid byl jedním z klíčových postav tehdejšího úspěchu Bílého baletu.

Ramos odstartoval svou profesionální kariéru v Seville, na pozici pravého obránce. Zanedlouho poté, v roce 2005 však přestoupil do Realu Madrid, kde se po pár měsících změnil post pravého obránce za post středního obránce. A v této roli začal vynikat.

Technicky nadaný, agresivní střední obránce Ramos patří mezi novodobé velikány. Za Real Madrid odehrál 671 zápasů napříč všemi soutěžemi a vstřelil neuvěřitelných 101 gólů. Ve španělské reprezentaci hrál potom klíčovou roli během tažení na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa.

I navzdory těmto faktům s ním španělský klub nedávno odmítl prodloužit smlouvu a tak Ramos odešel do PSG.

Zdroj: SportSkeeda

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články