5 největších rivalů ve fotbalové historii

Rivalita během El Clásica / Zdroj: Sky Sports

Některé fotbalové zápasy občas dokážou přinést poněkud vyostřené momenty. Takto známé byly především utkání El Clásica, při kterých ve většině případů rozhodčí udělil červenou kartu. Jací hráči se na hřišti nejvíce nesnesli?

5. místo – Sergio Ramos a Carlos Puyol

Tato stoperská dvojice byla poněkud zajímavá tím, že ve španělské reprezentaci vedle sebe běžně nastupovala a vzájemná spolupráce jim klapala na jedničku. Jeden druhému si vyhověli a zdálo se, že si hraní pospolu užívají. Nicméně když se utkali v opačném dresu, na hřišti se začalo ihned jiskřit.

Tito dva hráči byli ztělesněním vzájemné rivality Realu Madrid a Barcelony. Navzájem si nic nedarovali, a i když v zápasech byli po většinu času na opačné straně hřiště, poměrně často se spolu dostávali do konfliktu.

Když se na hřišti strhla strkanice, tito dva hráči v ní nechyběli. A že jich v duelech El Clásica bylo opravdu mnoho. V lize byli Ramos s Puyolem nepřátelé, v reprezentaci naopak velcí kamarádi.

4. místo – Lionel Messi a Pepe

Tato rivalita vznikla poměrně rychle a to zejména kvůli stylu, jakým se v Realu Madrid snažil prezentovat Portugalec Pepe. Tento obránce za sebe nechtěl nechat nikoho pustit a to za každou cenu. Často tedy využíval zákroků za hranicemi pravidel.

Nejvíce to ze soupeřů odnášel Lionel Messi, jenž naopak vyčníval svou vytříbenou technikou. Pepe si tak v souboji s tímto Argentincem nepřidělával starosti a raději protihráče fauloval. Dále souboje nepříjemně dohrával a v nepřehledných situacích se často choval velmi nesportovně. Pepe tak má na kontě řadu červených karet, nicméně jeho styl hry mu v kariéře přinesl velký úspěch.

3. místo – Rudi Voller a Frank Rijkaard

Rivalita těchto dvou hráčů vznikla z nevraživosti Němců s Nizozemci. V 80. letech byly zápasy těchto reprezentací často vyhrocené a hráči si navzájem nic nedarovali. Ikonický je pak moment Rudiho Vollera a Franka Rijkaarda ze světového šampionátu v roce 1990.

V utkání play off Rijkaard tvrdě zajel právě do Vollera, kvůli čemuž si od rozhodčího vysloužil žlutou kartu. Rijkaard ale situaci neunesl a na svého soupeře plivl, což mělo za následek prudkou reakci Vollera a žlutou kartu i pro německého hráče. Po další vzájemné potyčce ke konci utkání byli oba hráči následně vyloučeni.

2. místo – Luis Suárez a Patrice Evra

Nyní se přesuneme do Premier League a to konkrétně k zápasům Liverpoolu a Manchesteru United. Po jednom z nich byl Luis Suárez obviněn z rasismu, kterého se měl dopustit právě na Patrice Evrovi. Za to dostal uruguayský útočník stopku na osm zápasů.

Vzájemná rivalita se pak táhla i dalšími duely. Suárez si před dalším utkáním odmítl podat ruku se svým protějškem, což Evra nelibě nesl. O to více si však francouzský obránce užil konec utkání. Vzhledem k tomu, že Manchester United vyhrál, běžel rozradostněný Evra mezi vlastní fanoušky a požádal je, aby Suáreze vyprovodili ze hřiště sarkastickým pokřikem a mávání na znamení podání rukou. To liverpoolského kanonýra ještě více rozčílilo.

1. místo – Roy Keane a Patrick Vieira

Největší rivalitu mezi fotbalisty mají na svědomí Roy Keane a Patrick Vieira. Bylo to v době největší slávy Manchester United a Arsenalu. Utkání těchto týmů byly vyhecované a v popředí všech potyček stáli právě Keane a Vieira jako lídři svých týmů.

Nejznámější je jejich vzájemná potyčka v tunelu ještě před začátkem utkání. Vyhrocenou atmosféru se rozhodčímu příliš uklidnit nepodařilo, když v průběhu zápasu bylo k vidění celkem sedm karet včetně jedné červené barvy.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články