Anglie Triumfovala na domácím Euru

Mead
Zdroj: Eurosport

Skutečnost se stala realitou! Ještě nedávno to byli právě hráči Albionu, kterým se nepovedlo zvítězit nad Itálii. Nyní vše napravily jejich ženské kolegyně. Anglická ženská Premier League patří v posledních letech ke světové špičce. Žádná anglická hráčka tohoto výběru nehraje v Německu, Španělsku nebo Francii.

Na šampionát se bohužel nedostaly Češky, které nezvládly penalty se Švýcarkami. Portugalsko nahradilo Rusko. Skvělý fotbal předvádělo Španělsko, Francie i Nizozemsko, ale ve finále se střetli dva titáni tohoto sportu. Německo má ve sbírce několik titulů, Anglie naopak chtěla využít domácí atmosféry. Oba týmy nastoupily v nejlepších sestavách. Tedy skoro. Německá legenda a kapitánka Alexandra Popp, která se zranila těsně před začátkem zápasu.

Německo se bez své opory rozjíždělo pomalu, ovšem ženský manšaft byl aktivnější a měl i více šancí. O branky se postaraly Angličanka Toone, následně před koncem vyrovnala Magull.  V prodloužení uběhlo dvacet minut, když si s míčem poradila Chloe Kelly. Doslova vystřelila Anglii první zlaté medaile. Němky poprvé v historii ve finále prohrály. Celkově už mají na kontě osm zlatých kovů a jedno stříbro. Anglie jim tak oplatila porážku z Eura 2009. Celkově prvními mistryněmi byly Švédky, které v roce porazily právě Angličanky na penalty.

sVĚTLÉ ZÍTŘKY? uRČITĚ

Turnaj se povedl i z hlediska organizace. Sledovalo jej mnohem více lidí než třeba Wimbledon. Ve Wembley se sešlo úžasných 89 192 diváků, což jen dokazuje, že tento sport v ženském provedení nabírá na popularitě i síle. Tento historický moment možná definitivně uzavře diskuzi, že ženský fotbal nemá ten správný náboj.

Nejlepší hráčkou byla po zásluze zvolena a odměněna Beth Mead, která si připsala na konto 6 gólů a 5 asistencí.  Angličanky nastřílely celkově neskutečných 22 branek. Perlička na konec. V tomto roce FIFA 23 nabídne ligu žen a mluví se také o sérii Football Manager. Zda to změní i hratelnost si povíme na podzim. Angličtí rytíři z Premier League je mohou napodobit v Kataru.

Zdroj: Eurosport.com

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články