Anglie vs Dánsko | novinky, zajímavosti a příručka pro sázení

anglie-vs-dansko

Anglie byla na začátku šampionátu považována za jednoho z největších favoritů na výhru, postupem času se však ukázalo, že je poměrně hratelná. Dokáže toho využít Dánsko, které můžeme považovat za černého koně?

Anglie anglie-mala-vlajka

Dean Henderson je zraněný, ale Anglie nemá žádné další absence, protože Harry Maguire, Declan Rice, Kalvin Phillips a Kieran Trippier se dokázali vyhnout druhé žluté kartě.

Gareth Southgate by mohl zůstat u rozestavení 4-2-3-1, které využil v zápase s Ukrajinou (výhra 4:0), ale otázkou je, kdo by hrál na pravé straně.

Do zápasu s Ukrajinou byl v základní jedenáctce Jadon Sancho, ale Southgate může sáhnout i po Bukayo Sakovi, který by pomohl udržet na uzdě Joakima Maehla.

Nejlepšími hráči Anglie jsou obránci Shaw a Maguire a střední záložník Mount. V posledních dvou zápasech hrál dobře také útočník Harry Kane.

Základní sestava Anglie podle serveru UEFA (4-2-3-1): Pickford, Shaw, Maguire, Stones, Walker, Rice, Phillips, Sterling, Mount, Saka, Kane

Dánsko dansko-mala-vlajka

Andreas Christensen byl v zápase s Českou republikou brzy střídán, ale nic nenasvědčuje tomu, že by v tomto zápase měl chybět. Dá se očekávat, že od začátku utkání opět zaujme svou pozici na pravé straně obrany.

Yussuf Poulsen a Daniel Wass se v zápase proti Česku dostali do hry z lavičky a předvedli velmi slušný výkon. Pro Dánsko to může být velká psychická podpora.

Kasper Hjulmand velmi pravděpodobně zůstane u základní sestavy, kterou poslal proti Česku.

Nejlepšími hráči Dánska jsou útočník Dolberg a levé křídlo Maehle.

Základní sestava Dánska podle serveru UEFA (3-4-2-1): Schmeichel, Christensen, Kjaer, Vestergaard, Maehle, Hojbjerg, Delaney, Larsen, Braithwaite, Damsgaard, Dolberg

Statistiky

Anglie vstřelila 8 gólů (a má 7,79 xGF) a obdržela 0 gólů (a má 3,33 xGA). Nejlepšími střelci Anglie jsou Harry Kane (2,98 xG) a Raheem Sterling (2,10 xG), kteří mají shodně 3 góly.

Dánsko vstřelilo 11 gólů (a má 11,16 xGF) a obdrželo 5 gólů (a má 4,81 xGA). Nejlepším střelcem Dánska je Kasper Dolberg (1,75 xG) se 3 vstřelenými góly.

Ze statistik výše je patrné, že Dánsko má přesně takové výsledky, jaké by vzhledem ke svým výkonům mělo mít, ale že Anglie hraje lehce nad své skutečné výkony, protože obdržela méně gólů, než kolik by jich vzhledem ke svým výkonům na hřišti měla mít.

Anglie v posledních 8 zápasech EURO udržela čisté konto.

Anglie vyhrála 7 z posledních 8 zápasů EURO.

Dánsko vyhrálo v prvním poločase i na konci zápasu v posledních 3 zápasech EURO v řadě.

V posledních 4 zápasech Dánska padlo více než 2,5 gólu.

Dánsko vyhrálo poslední 3 zápasy v řadě.

Dánsko vstřelilo alespoň 2 góly v posledních 3 zápasech v řadě.

Verdikt

Matematicko-statistický model uvádí, že na výhru Anglie je 47% pravděpodobnost, na výhru Dánska 26% pravděpodobnost a na remízu 27% pravděpodobnost.

Anglie má perfektně organizovanou obranu, nicméně v útoku to stále není úplně ideální. Dánsko naopak platí za jeden z nejgólovějších týmů šampionátu.

Dánsko praktikuje fyzicky náročný herní styl, hraje ve vysoké intenzitě, rychle dostupuje útočící hráče a celkově je velmi nepříjemným soupeřem.

Anglie bude hrát (opět) doma, Dánsko má ovšem motivaci v podobě kamaráda Eriksena. Anglie se spoustu let snaží šampionát vyhrát, ale pořád se jí to nevede. Anglie může být svázána vysokými očekáváními a také proto věřím, že Dánsko neprohraje.

Tip na výsledek: 1:1

Vsadit si můžete u Tipsportu s bonusem 500 korun na ruku.
Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články