Arsenal oficiálně potvrdil příchod Bena Whita z Brightonu

ben-white-arsenal
Ben White přestoupil do Arsenalu. / Zdroj: Sky Sports

Jak jsme avizovali s předstihem, Arsenal během páteční tiskové konference oficiálně potvrdil příchod Bena Whita z Brightonu.

Gunners za nadějného středního obránce do Brightonu poslali 58 milionů eur. Mladý fotbalista podepsal pětiletý kontrakt na blíže nespecifikovanou částku.

Mladý fotbalista na Emirates Stadium převezme dres číslo 4. Toto číslo nosil William Saliba, ten však nezískal důvěru Mikela Artety a proto odešel na hostování do Marseille.

Ben White se do povědomí širší veřejnosti dostal v sezóně 2019/20, kdy byl na hostování v Leedsu a pomohl mu dostat se do Premier League. Na skvělou sezónu pak navázal také v Brightonu, kam se po hostování vrátil. Jenom pro zajímavost, ještě v roce 2018 hrál v Newport County v League Two.

Nejbližší okolí Bena White charakterizuje jako pracovitého fotbalistu, hráčův agent a předchozí trenér Graham Potter pak vyzdvihují jeho přesnost přihrávek a schopnost podržet míč.

Pro Arsenal bylo posílení obranné řady toto léto prioritou, neboť mu odešel David Luiz, kterému na Emirates Stadium vypršel kontrakt, a již zmiňovaný Saliba na hostování. Arsenal si přitom ve snaze o posílení zadních řad přeje přivést ještě Aarona Ramsdala, brankáře Sheffieldu United, u něj ovšem stále jedná o ceně.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články