Arsenal představil svůj první letní příchod, o koho jde?

nuno-tavares-prestup-do-arsenalu
Zdroj: Eurosport

Arsenal přestal přihlížet, jak zbylí angličtí giganti na přestupovém trhu řádí ve velkém, a taktéž do toho praštil. Jeho první letní posilou se stal levý obránce Nuno Tavares.

Arsenal s Nuno Tavaresem podepsal dlouhodobý kontrakt, do jeho mateřské Benficy za něj přitom poslal něco přes 9 milionů eur (informace se na různých webech rozcházejí).

Tavares bude nosit dres číslo 20 a je s ním zamýšleno jako s konkurencí pro Kierana Tierneyho. K týmu by se měl připustit ještě během letní přípravy, po cestě z Portugalska však nejprve musí do povinné karantény.

Mikel Arteta na oficiálním webu Gunners uvedl: „Vítáme Nuna v klubu. Jedná se o mladého hráče s velkým příslibem, který v posledních sezónách v Benfice udělal velký pokrok a svou kvalitu prokázal také tím, že patří do portugalské reprezentace do 21 let“.

„Těšíme se na brzký příjezd Nuna, jeho zapojení do rodiny Arsenalu a hraní před našimi fantastickými fanoušky“.

Tavares popsal Gunners jako „velký klub“ a přiznal se, že obdivuje několik jeho mladých hráčů jako je například Emile Smith Rowe, proti němuž hrál na Evropském šampionátu do 21 let, a Bukayo Saka. Tavares dále uvedl, že Arsenal považuje jako skvělé místo pro svůj budoucí sportovní růst.

Po Tavaresovi se Arsenal soustředí na uzavření dohody se záložníkem Albertem Sambi Lokongou, za něhož poslal do Anderlechtu druhou nabídku na 21 milionů eur, a dále jedná o možném přestupu Bena White z Brightonu.

Klub ze severu Londýna by toto léto rád podepsal také brankáře Sheffieldu United Aarona Ramsdale a dále ofensivního záložníka a útočníka, konkrétní cíle na tyto pozice však zatím nejsou známy.

Zdroj: Eurosport

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články