Arteta má nůž na krku, zlepšení během 5 zápasů nebo vyhazov!

mikel-arteta-ultimatum
Mikel Arteta dostal ultimátum. / Zdroj: talkSport

O budoucnosti Mikela Artety, současného trenéra Arsenalu se podle dostupných zpráv rozhodně během příštích pěti zápasů.

Arsenal pod vedením Mikela Artety v minulé sezóně zakončil na osmé pozici, takže se poprvé po 25 letech nedostal do evropských pohárů. Na konci sezóny však Gunners zaznamenali 5 výher v řadě a tak se očekávalo, že v tomto trendu budou pokračovat. Stal se však opak.

Gunners v nové sezóně odehráli dva zápasy, oba přitom shodně prohráli 2:0. V prvním zápase nestačili na nováčka ligy Brentford, v druhém potom na londýnskou Chelsea.

Bývalý fotbalový záložník, který svou profesionální fotbalovou kariéru zakončil právě v Arsenalu, je proto nyní pod zvýšeným tlakem. Arsenal historicky patří mezi 6 nejúspěšnějších týmů anglické Premier League a má poměrně štědrý rozpočet, proto jsou od něj logicky očekávány dobré výsledky.

Další příležitost přesvědčit o své způsobilosti má Mikel Arteta zítra, kdy jeho tým bude hrát zápas Ligového poháru na hřišti West Bromwich Albion. O víkendu pak Arsenal čeká ligový zápas na půdě úřadujícího mistra Manchesteru City.

Celkem má potom Arteta čas do reprezentační přestávky, což znamená pět ligových zápasů. Vedle Machesteru City se jedná o zápas s Norwichem, Burnley, Tottenhamem a Brightonem.

Pokud by Arteta svoji misi nezvládl, nahradit by ho měl Antonio Conte, bývalý manažer Chelsea, který v květnu skončil v Interu Milán.

Zdroj: Sportsmole

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články