Austin vs. NY Red Bulls | preview a tipy na sázení

austin-fc
Austin FC a New York Red Bulls se utkají poprvé v historii MLS. / Zdroj: Austin FC

Austin FC na svém stadionu přivítá New York Red Bulls. Na tomto setkání bude vůbec nejzajímavější, že tyto dva týmy se v historii Major League Soccer utkají vůbec poprvé.

Austin FC

„Verde-and-Black“ v současné době patří k týmům s nejlepší formou v lize, když získali body v sedmi po sobě jdoucích utkání v rámci MLS. New York si pokazil formu a snížil své šance na první místo ve Východní konferenci, když prohrál 1:0 s New York City FC.

Pro Joshe Wolffa a jeho tým se jedná o pozoruhodnou druhou sezónu. Když o víkendu remizovali s Dallasem 1:1, zajistili si Copa Tejas za nejlepší tým státu Texas, což je oficiálně první trofej v historii klubu.

Austin v několika předešlých zápasech dostal úvodní gól, ale přesto dokázal výsledek zápasu zvrátit, což ukazuje na jeho mentální sílu.

Austin je v této sezóně prakticky dokonalý proti týmům z Východní konference – šestkrát vyhrál, jednou remizoval, přičemž zapsal celkové skóre 20:5.

Tento celek má několik rozdílových hráčů, kteří prokázali mimořádnou kvalitu i kreativitu, nicméně jedná se také o skvěle sehraný celek. Austin předvádí fyzicky náročný fotbal a hru na obou stranách hřiště. Tento tým vede ligu v počtu vstřelených gólů (42) a zároveň je druhým nejlepším týmem v Západní konferenci v počtu inkasovaných gólů (24).

Q2 Stadium se pro Austin stal téměř nedobytnou tvrzí. V roce 2022 zde byl pouze jedenkrát poražen a hned v sedmi případech dostal maximálně 1 gól.

Prakticky po celou sezónu Austin drží krok s Los Angeles FC, se kterým svádí boj o první místo v konferenci. Austin na svého soka ztrácí jediný bod a nyní bude mít obrovskou šanci ho předstihnout, neboť následující čtyři zápasy odehraje doma.

Záložník Austinu Diego Fagundez má našlápnuto k jedné ze svých vůbec nejlepších sezón ve statistikách MLS, aktuálně je na osmi asistencích, což je o dvě méně než jeho rekord v počtu asistencí za jednu sezónu.

Minulý víkend se postaral o vyrovnávací gól na Toyota Stadium v Dallasu, přičemž tento gól připravil jejich nejlepší střelec Sebastian Driussi.

Fagundez, Maximiliano Urruti a Alexander Ring skórovali v předchozím domácím utkání, kdy smazali brzký náskok houstonského Adalberta Carrasquilla a zvítězili 3:1. Ethan Finlay je od svého příchodu z Minnesoty United výbornou posilou, v této sezoně si připsal čtyři góly a čtyři asistence.

Freddy Kleemann a Jhojan Valencia by měli vynechat další střetnutí kvůli zranění levého, respektive pravého kolena, zatímco Hectora Jimeneze nadále trápí bolavé levé tříslo.

Předpokládaná základní sestava Austin FC: Stuver; Gallagher, Gabrielsen, Cascante, Lima; Wolff, Ring; Fagundez, Driussi, Finlay; Urruti

New York Red Bulls

New York taktéž prožívá impozantní sezónu. Trošku kaňkou je nedělní prohra Hudson River Derby na domácím hřišti. Jednalo se však o první domácí prohru od začátku dubna.

Trenér Gerhard Struber týmu naočkoval charakteristický herní systém s vysokým presinkem, ačkoliv při výletech do teplejšího podnebí – na stadion Los Angeles (2:0) a Inter Miami (2:0) – nebyl tak účinný, protože z nich vyšel bez gólu.

New York Red Bulls v roce 2022 vyhrál prvních pět venkovních zápasů a stanovil tak rekord MLS. V posledních venkovních zápasech však nejsou tak nebezpeční, v posledních pěti venkovních utkáních získali pouze 4 body.

New York své tažení v roce 2021 otočil díky pevné a kompaktní defenzivě, která je i nadále klíčem k úspěchu a v této sezóně inkasoval třetí nejmenší počet gólů (22) v lize.

V tomto týmu je několik kvalitních ofensivních hráčů, nad nimi však visí otazníky. Struber totiž občas hraje systém falešné devítky, místo aby zaměstnal čistokrevné snajpery.

Začátkem tohoto týdne se Red Bulls a Lucas Monzon vzájemně dohodli na ukončení smlouvy. Klub v newyorském derby postavil Omira Fernandeze do sestavy s falešnou devítkou a na lavičce nechal Patryka Klimalu.

Problémy s ramenem brzdí AJ Marcucciho, Wikelman Carmona je nejistý kvůli zranění nohy. Minulý víkend došlo ke dvěma změnám v jejich základní jedenáctce, když Sean Nealis a Fernandez nahradili Klimalu a Camerona Harpera.

Předpokládaná základní sestava New York Red Bulls: Coronel; Edwards, D. Nealis, Long, Tolkin; Amaya, Casseres, Yearwood; Luquinhas; Fernandez, Morgan

Verdikt

Red Bulls jsou fantastičtí v přechodové fázi, ale Austin umí dobře bránit a může se spolehnout na skvělý výkon brankáře Brada Stuvera, který během roku předvedl několik klíčových zákroků. Red Bulls jsou navíc zvyklí bránit hluboko ve svém pásmu, díky čemuž by Verde and Black měli mít dostatek gólových příležitostí. A kdo jiný než oni by je měli umět využít?

Tip na přesný výsledek 3:1

Vsadit můžete u Tipsportu za kurz 2,24.

Zdroj: Sportsmole

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články