Barcelona chystá velký výprodej, nemá na Messiho ani na letní posily

umtiti
Zdroj: FC Barcelona Noticias

Ze Španělska se šíří zprávy, že Barcelona nemůže řádně zaměstnat žádného ze tří hráčů, které ukořistila zdarma na letním přestupovém trhu. Jmenovitě se jedná o Memphise Depaye, Sergio Aguera a Erica Garciu.

Aby toho nebylo málo, katalánský klub v platovém rozpočtu stále nenašel peníze na Lionela Messiho, jehož setrvání je ze zřejmých důvodů prioritou číslo jedna (zvlášť když se o něj začaly zajímat i další bohaté kluby). Barcelona tedy logicky začala hledat způsoby, jak by mohla ušetřit. A tak se začala zbavovat hráčů.

Jako první prodala Konrada De La Fuenteho do Marseille a Jeane Claire-Todiba do Nice. Brzy by měl být oficiálně potvrzen také odchod Juniora Firpa do Leedsu United, který by měl klubu ušetřit 8 milionů liber ročně.

Barcelona dále ukončila smlouvu brazilskému záložníkovi Matheusi Fernandesovi, který do klubu přišel za 10 milionů eur, ale nikdy se v něm pořádně neprosadil. Tento rozchod však není ani zdaleka ideální, Fernandes je totiž přesvědčen, že Barcelona na rozvázání smlouvy neměla právo a chystá se ji žalovat.

Ani tyto odchody však Barcelonu nespasily. Katalánskému klubu totiž v platovém stropu podle dostupných zpráv stále chybí až 200 milionů eur. A to by logicky mělo vést k dalším odchodům.

Deník SportBible uvádí, že Barcelona se chce dále zbavit výdajů za Samuela Umtitiho, Philippe Coutinha a Miralema Pjaniče. Za prodej či hostování těchto hráčů by mohla ušetřit až 64 milionů eur ročně. O žádného z nich však zatím není zájem.

V minulé sezóně katalánský celek vyhrál pouze Copa del Rey a v lize skončil až třetí za Realem Madrid a Atleticem Madrid. A to je málo. Vzhledem k tomu by Barcelona měla své problémy vyřešit co nejdřív. Jedině tak se opět bude moci soustředit pouze na svoji hru a zlepšit tak své aktuální výsledky.

Zdroj: SportBible

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články