Bottas šel v pit stopu do hodin a dostal trest

bottas-smyk-v-pit-stopu
Zdroj: Autosport

Trápení Valtteri Bottase, druhého pilota stáje Mercedes pokračuje. V druhém tréninku na Velké ceně Štýrska se v pit stopu dostal do smyku a náleží mu za to trest.

Bottas šel do smyku poté, co opustil pit stop. V hodinách se ocitl u stáje McLarenu, jehož mechanici finskému jezdci následně pomáhali dostat se zpět na trať – formule totiž jak známo nemá zpětný chod, bylo tedy potřeba s Bottasem „vycouvat“.

McLaren si následně skrze radiovou komunikaci stěžoval řediteli závodu FIA Michaelovi Masimu, že smyk byl „absolutně směšný, mohl naše kluky srazit“.

Za tento přestupek Valtteri dostal trest v podobě tří pozic na startovním roštu. I pokud by si tedy zítra dojel pro pole position, v nedělním závodě bude startovat ze třetího místa. K tomu si pak odnesl dva trestné body.

Verdikt FIA zní: „Když Bottas vyjel z plánované zastávky v boxech a zabočil do rychlého pruhu, ztratil kontrolu nad vozem. Roztočil se, změnil směr a zastavil poblíž boxů McLarenu“.

bottas-smyk-v-pit-stopu2

Bottas opět blíže odchodu z Mercedesu

Valtteri Bottas se rozhodnutí FIA nejspíš bude divit, protože v rozhovoru po druhém tréninku řekl: „Překvapilo by mě, kdybych dostal jakýkoliv trest. Je to normální chyba, stává se to. Ano, jsem si jist, že pochopí, co se stalo“.

Svoji chybu pak Bottas vysvětlil tak, že v minulosti ztráceli čas při odjezdu z pit stopů a tak zkusil něco nového – ponechal zařazený druhý rychlostní stupeň, kvůli čemuž se kola točila mnohem víc a tak se mu nepodařilo zařadit se v pořádku do rychlejšího jízdního pruhu.

Po tragické Velké ceně Monte Carla, kde kvůli zatavené matici závod nedojel, po velmi špatné Velké ceně Ázerbájdžánu, kde kvůli špatnému nastavení vozu ztrácel od startu až k cíli, a po smolné Velké ceně Francie, kde podle svých slov ztratil šanci bojovat o první místo kvůli špatně zvolené týmové strategii, je tento přestupek pro Bottase další mizérie, která snižuje jeho šance setrvat u Mercedesu i v další sezóně.

Zdroj: Formula1

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články