Bývalý legendární záložník Patrick Vieira se stal trenérem Crystal Palace

patrick-vieira
Zdroj: Ligue 1

Crystal Palace konečně našlo nového hlavního trenéra. Stal se jím Patrick Vieira, bývalý defensivní záložník, který dlouhé roky působil v Premier League.

Patrick Vieira s Crystal Palace podepsal tříletou smlouvu. Pětačtyřicetiletý Francouz se senegalskými kořeny jako kapitán vedl Arsenal v jednom z jeho nejlepších období mezi roky 1996-2005. V hlavní trenérské roli však na Ostrovech bude působit vůbec poprvé.

„Jsem opravdu nadšený, že se mohu vrátit do Premier League a řídit tento skvělý fotbalový klub, abychom společně začali novou kapitolu“ uvedl Vieira na klubových stránkách.

„Jedná se o projekt, který je opravdu lákavý. Hodně jsem mluvil s předsedou a sportovním ředitelem o ambicích a plánech pro celý klub včetně akademie“ pokračoval Vieira.

„Klub má po mnoha letech účasti v Premier League skvělé základy a já doufám, že ho dokážeme zlepšit a posunout ho vpřed.“

„Jsem také velmi nadšený, že mohu zažít atmosféru, kterou fanoušci klubu vytvářejí v Selhurst Parku i ve venkovních zápasech, a vím jak důležité to může být pro celý tým“.

Crystal Palace hledá nového trenéra od konce uplynulé sezóny, kdy Selhurst Park po vzájemné dohodě opustil Hodgson. Crystal Palace od té doby jednalo s Frankem Lapardem, Nuno Espirito Santem a nakonec také s Lucienem Favrem, který z dohody vycouval na poslední chvíli.

Před Vieirou, který jako hlavní trenér vedl OGC Nice a New York City FC, je obrovský kus práce. Hned 11 hráčům má toto léto vypršet smlouva, takže pro příští sezónu musí co nejlépe sestavit kádr. Navíc by měl omladit trenérský tým. Cíl přitom není úplně snadný – udržet Crystal Palace v Premier League a v ideálním případě potom zakončit na lepším než 14. místě, na němž klub zakončil v uplynulé sezóně.

Zdroj: DailyMail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články