Čeští hokejisté do osmnácti let chtějí uspět, začíná Hlinka/Gretzky Cup

Kulich
Zdroj: Sport.cz

Loňská sezóna je minulostí. Začíná se znova roztáčet maraton hokejových turnajů i lig. V létě přepsali Slováci historii draftu NHL, když na prvních dvou místech byli vybráni forvard Slafkovský a obránce Nemec. Slovenský obránce se představí na turnaji znovu. 

Rusko bude chybět

Na turnaji bude chybět úřadující mistr Rusko. To bylo vyloučeno kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině. Na turnaji tak bude i pochopitelně chybět Rus Matvei Michkov, jenž přepisuje v takto mladém věku statistiky. Zatím má ze dvou akcí do osmnácti let stříbro a zlato. Stihl nasbírat neuvěřitelných 29 bodů za 12 zápasů.  Mluví se o něm, že má obrovský potenciál, budoucnu by měl jít ve stopách Ovečkina, Malkina, Dacjuka, Fedorova, nebo Bureho. Draftován bude příští rok. Zatím hraje v KHL za Petrohrad a také za jejich juniorku v MHL.

Český tým a jeho vyzyvatelé

Co se týče Čechů, zkušený trenér Radim Rulík ohlásil velmi silnou sestavu. Jedná se například o brankáře Jana Bednáře, obránce Svozila, Hamaru, Špačka a útočníky Kulicha, Ryšavého, Guta, Šapovaliva, Ivana a Myšáka. Odbornicí se shodují, že je to jeden z nejsilnějších výběrů za poslední roky. Zejména obrana budí respekt.

Před turnajem se rozhodlo, že Rusko bude nahrazeno Kanadou. Ta tento turnaj také pořádá v Red Deer. V kádru javorových listů je také jedna česká stopa. Za Kanadu se totiž rozhodl nastoupit Oliver Bonk, jenž je synem slavného otce, pracovitého tvrďáka  a mistra světa z Vídně 1996 Radka Bonka. Radek Bonk svého syna měl pod dohledem v Ottawě. Oliver nyní hraje za London Knights a nastupuje na pozici obránce. Největšími hrozbami pro soupeře by měli být Zachary Benson a Brayden Yager. Oba mají za sebou skvělou sezónu ve svých klubech.

Skupiny jsou následující. Skupinu A budou hrát týmy Kanady, Švédska, Švýcarska a Slovenska. Naše kluky čekají ve skupině B USA, Finsko a Německo. V přípravě Češi dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli. Turnaj začal dnes od 19:00 středoevropského času proti Finům. Český tým srovnal těsně před koncem a následně vyhrál nájezdy v konečném výsledku 4:3. Češi také zvládli generálku včera proti Švédsku výsledkem 4:2.

A to není vše, v srpnu (9.8) začíná také posunuté MS do dvaceti let. Češi v něm budou bojovat v prvním duelu v pikantním derby proti Slovákům, které ale neposílí výše zmíněný útočník Juraj Slafkovský, který se připravuje již s nováčkovskou smlouvou se svým týmem (Montréal Canadiens) na novou sezónu.

Zdroj: Hokej.cz

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články