Česko jako vítěz EURO 2021? Podle superpočítače se přesně tohle stane!

chorvatsko-vs-česko
Zdroj: iSport

Přijde vám možnost, že by Češi v prvním kole vyřazovací části vyhráli nad Nizozemskem jako „mission impossible“? Superpočítač společnosti Sportradar by s vámi nesouhlasil.

Umělá inteligence (AI) a strojovým učením poháněná simulovaná realita, která čerpá z historických dat společnosti Sportradar totiž předpověděla, že Češi se na EURO dostanou nejen přes Nizozemsko, ale i přes všechny ostatní soupeře a na konci turnaje nad hlavu zvednou pohár.

Pokud se vám to zdá úsměvné, potom vězte, že ta samá umělá inteligence ve skupinové fázi dokázala předpovědět pět přesných výsledků včetně například i výhry Belgie 3:0 nad Ruskem nebo výhru Francie 1:0 nad Německem. Kromě toho pak tipnula celkem deset správných vítězů.

Werner Becher, regionální ředitel společnosti Sportradar pro Evropu, Středí východ, Afriku a Latinskou Ameriku uvedl: „Letošní turnaj dokazuje, jak přesné mohou být naše simulace. Fanoušci, kteří si mysleli, že výhra České republiky je nereálná, po naší simulaci možná svůj názor přehodnotí“.

Výhra České republiky na turnaji EURO by nebyla jediným překvapením v historii šampionátu. Všichni jistě stále máme v paměti šokující výhru Řecka na EURO 2004, pamětníci by potom určitě přidali ještě neuvěřitelnou výhru Dánska na EURO 1992 atd.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články