Česko vs Anglie | týmové novinky, statistiky a příručka pro sázení

cesko-vs-anglie
Zdroj: Prague Morning

Anglie měla mít po úvodních dvou zápasech ve skupině na kontě 6 bodů a zajištěný postup do vyřazovací fázi, což se nestalo. Anglie totiž zůstává silně neproduktivní a se Skotskem si musela rozdělit body za bezbrankovou remízu 0:0. Česko je psáno na pozici domácího týmu, ale všichni moc dobře víme, že domácím týmem jsou tady Angličané. Oba týmy svými dosavadními výkony překvapily mnoho fanoušků a sázkařů a je otázka, zdali v tom budou pokračovat. Na to si odpovíme v tomto preview.

Česko česko-mala-vlajka

Na nedělním tréninku chyběl Michal Sadílek, jinak jsou trenérovi Jaroslavu Šilhavému k dispozici všichni hráči. Do zápasu je připraven i Tomáš Souček, který po střetu v předešlém zápasu krvácel z nosu, ale nic vážného se mu nestalo.  

Česko má poměrně ustálenou základní jedenáctku, ale protože se v dnešních zápasech může rozhodnout o tom, že Češi ze skupiny postoupí bez ohledu na výsledek z tohoto utkání, ve hře je možná rotace hráčů.

Protože Češi na EURO neustále cestují, rotace by byla přínosná pro všechny opory týmu, které by si mohly odpočinout do vyřazovací části. Trenérský štáb připustil, že nad rotací přemýšlí, zároveň však neposkytl žádné bližší informace o možném složení týmu.

Český hlavní trenér je velmi konzervativní, pravděpodobně by se držel dosavadní formace 4-2-3-1, více ovšem budeme vědět po dnešních zápasech.

Nejlepším hráčem Česka je útočník Patrik Schick, brankář Tomáš Vaclík a pravý obránce Vladimír Coufal.

Pravděpodobná základní jedenáctka Česka podle UEFA (4-2-3-1): Vaclík; Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil; Souček, Holeš; Masopust, Darida, Jankto; Schick

V karetním ohrožení jsou: Bořil, Hložek, Masopust

Update 22.6.: Česko má díky včerejším výsledkům jistý postup skrze tabulku třetích týmů, proto je velkým otazníkem sestava. Jak bylo řečeno, trenér Šilhavý může šetřit i několik hráčů základní jedenáctky. Jakmile sestava Česka bude známa, najdete ji na tomto místě.

Anglie anglie-mala-vlajka

Za Anglii nemůže nastoupit pouze zraněný Dean Henderson.

Anglie je pod kritikou médií i fanoušků, kteří po bezbrankové remíze se Skotskem na Albion dokonce bučeli.

Po nepřesvědčivém výsledku bude trenér Southgate určitě hledat možné změny. Do hry by se tak mohli dostat Jack Grealish, Jordan Henderson či Harry Maguire.

Harry Kane v předešlých dvou zápasech nebyl na hřišti skoro vidět, kapitán anglické reprezentace si však na lavičku pravděpodobně nesedne.

Nejlepším hráčem Anglie je teprve devatenáctiletý pravý záložník Mason Mount, levý obránce Luke Shaw a střední obránce John Stones.

Pravděpodobná startovní jedenáctka Anglie podle UEFA (4-2-3-1): Pickford; James, Stones, Mings, Chilwell; Phillips, Rice; Grealish, Mount, Sterling; Kane

V karetním ohrožení jsou: Folden

Update 21.6. 19:43: Mason Mount a Ben Chilwell byli v kontaktu s Covid-19 a zatím není jisté, že do zápasu proti Česku nastoupí.

Statistiky

Česko vstřelilo 3 góly (a má 2,88 xGF) a obdrželo 1 gól (a má 3,36 xGA). Nejlepším střelcem Česka je Patrik Schick, který vstřelil všechny tři góly Česka (a má 1,74 xG).

Anglie vstřelila 1 gól (a má 3,17 xGF) a obdržela 0 gólů (a má 1,28 xGA). Nejlepším střelcem Anglie je Raheem Sterling, který vstřelil jeden gól a má (0,61 xG).

Z těchto statistik vyplývá, že dosavadní výsledky Česka jsou lepší, než jaké by aktuálně měly být, především kvůli velkému počtu obdržených gólů. Naopak výsledky Anglie jsou o poznání horší, než jaké by ve skutečnosti měly být, alespoň co se týče většího počtu očekávaných gólů.

Tyto dva týmy se naposledy utkaly v rámci kvalifikace na tento šampionát. První zápas vyhrála Anglie 5:0, druhý potom Česko 2:1.

Anglie v rámci šampionátu EURO neprohrála 34 ze 36 posledních zápasů.

V posledních pěti zápasech EURO Anglie udržela čisté konto.

V posledních třech vzájemných zápasech padlo over 2,5 gólu.

V posledních třech zápasech Česka na EURO padlo under 2,5 gólu.

Postupová matematika

Oba týmy mají za sebou jednu výhru a jednu remízu, tudíž na kontě mají celkem 4 body. K postupu do vyřazovací části by oběma týmům stačila remíza. Ve hře jsou také dnešní zápasy – při dobré konstelaci hvězd si Česko pojistí postup ještě před samotným zápasem, což by hodně zamíchalo kartami.

Verdikt

Za předpokladu, že Češi v zápase budou muset získat alespoň jeden bod, určitě půjde do hry základní jedenáctka Česka a to maximálně vybuzená.

Anglie se neustále trápí a je otázkou, zdali se Southgate odhodlá udělat nějaké změny a případně jaké změny to budou. Protože herní projev Anglie však není kdoví jaký a protože je na ní vyvíjen tlak všech médií, budou mít svázané nohy.

Pokud Česko dokáže odolat počátečnímu tlaku Angličanů, má velkou naději na remízu. V opačném případě se dá čekat prohra Česka, která je velmi pravděpodobná také v případě, že Česko už nebude mít o co hrát a do zápasu půjde s náhradníky.

Matematický model ukazuje, že pravděpodobnost výhry Česka je 10%, pravděpodobnost výhry Anglie potom 71% a pravděpodobnost remízy 19%. Ovšem jak už to tak chodí, konečný výsledek bude určovat především motivace a týmový duch.

Protože jsme velcí vlastenci a rádi věříme v zázraky, vsadíme si na remízu. Vám doporučujeme spíše pravděpodobnější výsledek v podobě výhry Anglie.

Tip na přesný výsledek 0:1

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 1,63.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články