Česko vs Dánsko | novinky, zajímavosti a příručka pro sázení

cesko-vs-dansko
Zdroj: Today UK news

Česko si v osmifinálovém zápase poradilo s Nizozemskem, v další fázi EURO 2020 se ovšem utká s Dánskem, které by podle dostupných statistik mělo být ještě obtížnějším soupeřem. Jak se s tím výběr Jaroslava Šilhavého popere?

Česko česko-mala-vlajka

Jan Bořil si odpykal karetní trest a je připravený zasáhnout do hry. Problém je, že v osmifinálovém zápasu za něj naskakoval Pavel Kadeřábek a na pozici levého obránce se celkem osvědčil.

Do osmifinálového zápasu připravil trenér Šilhavý dvě nevynucené změny. Místo Jakuba Jankta a Vladimíra Daridy naskočil Petr Ševčík, respektive Antonín Barák a v obou případech se jednalo o přínosné oživení. Antonín Barák do hry Čechů přinesl chybějící kreativitu, Petr Ševčík potom klid na balonu. Darida s Janktem sice pomohli vybojovat postup ze základní skupiny, vítězná sestava se ovšem nemění. Těžko říct, který argument na Šilhavého dolehne víc.

Alex Král byl v průběhu turnaje ve středu zálohy vystřídán Tomášem Holešem, a protože se defensivní záložník Slavie v osmifinálovém zápase blýsknul skvělým výkonem završeným gólem a asistencí, na této pozici by se nemělo nic měnit.

Mezi nejlepší hráče Česka patří Patrik Schick, Tomáš Holeš a Vladimír Coufal.

Základní jedenáctka Česka podle serveru UEFA (4-2-3-1): Vaclík; Coufal, Čelůstka, Kalas, Kadeřábek; Holeš, Souček; Masopust, Barák, Ševčík; Schick

V karetním ohrožení: Coufal, Hložek, Masopust

Dánsko dansko-mala-vlajka

Simon Kjaer se horkotěžko dával dohromady pro osmifinálový zápas s Walesem, ten však musel v polovině zápasu pro obnovení zranění opustit. Zatím není jasné, jak je na tom střední obránce AC Milán zdravotně nyní. Pokud bude potřeba místo Kjaera půjde na hřiště Joachim Andersen.

Dolberg v osmifinále vstřelil dva góly a své místo na hrotu si jistě udrží.

Daniel Wass je nemocný a zmešká už druhé dánské utkání v řadě. V zápase proti Walesu ho nahradil Jens Stryger Larsen a protože se svého úkolu zhostil velice dobře, dá se s jeho nasazením počítat i v tomto zápase.

Yussuf Poulsen v zápase s Walesem nebyl ani na lavičce a je stále otazníkem, zdali na ni usedne ve čtvrtfinálovém zápase.

Mezi nejlepší hráče Dánska patří útočník Dolberg a záložník Maehle. Naopak nejslabším článkem je brankář Schmeichel.

Základní jedenáctka Dánska podle serveru UEFA (3-4-2-1): Schmeichel; Christensen, Kjær, Vestergaard; Wass, Højbjerg, Delaney, Mæhle; Braithwaite, Dolberg, Damsgaard

V karetním ohrožení: Damsgaard, Delaney, Jensen, Wass

Statistiky

Česko vstřelilo 5 gólů (a má 5,11 xGF) a obdrželo 2 góly (a má 5,48 xGA). Nejlepším útočníkem Česka je Patrik Schick (2,33 xG) se 4 vstřelenými góly.

Dánsko vstřelilo 9 gólů (a má 9,56 xGF) a obdrželo 4 góly (a má 3,11 xGA). Nejlepšími útočníky Dánska jsou Joakim Maehle (1,70 xG), Kasper Dolberg (1,09 xG) a Yussuf Poulsen (0,68 xG), kteří vstřelili po 2 gólech.

Ze statistik výše vyplývá, že Česko výsledkově hraje lehce nad svými skutečnými výkony, především potom v defensivě. Naopak výsledky Dánska jsou lehce pod jeho skutečnými výkony, ve skutečnosti by tedy Dánsko mělo mít za sebou o něco lepší výsledky.

5 z posledních 6 vzájemných zápasů napříč všemi soutěžemi skončilo remízou.

V posledních 5 zápasech České republiky v rámci EURO padlo méně než 2,5 gólu.

V 5 z posledních 6 vzájemných zápasů napříč všemi soutěžemi bylo k vidění méně než 2,5 gólu.

V posledních 3 zápasech Dánska padlo více než 2,5 gólu.

Dánsko neprohrálo 6 vzájemných zápasů v řadě.

Verdikt

Statisticko-matematický model ukazuje, že na výhru Česka je 20% pravděpodobnost, na výhru Dánska 57% pravděpodobnost a na remízu 23% pravděpodobnost.

Česko v osmifinále šokovalo výhrou nad Nizozemskem, zatímco Dánsko podle očekávání „rozneslo na kopytech“ Wales.

Dánsko v posledních dvou zápasech EURO vstřelilo po 4 gólech a od té doby, co začalo hrát na tři obránce, podává perfektní výkon.

Dánsko na EURO přehrávalo všechny své dosavadní soupeře, vytvořilo si spoustu šancí a vyslalo hromadu nebezpečných střel.

Dánsko hraje podobným stylem, jako Česká republika, navíc v podobné, či ještě o něco vyšší intenzitě. Jeho velkou výhodou je také mnohem větší produktivita.

Dánsko má navíc speciální motivaci v podobě kamaráda Christiana Eriksena a celkově se dá považovat za velkého favorita zápasu. Vzhledem k obrovské produktivitě Dánska se dá čekat taktéž více než 2,5 gólu.

Tip na výsledek: 1:3

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 2,29.
Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články