Chelsea dostala košem od Haalanda a poohlíží se po náhradním řešení. Koho chce přivést?

sasa-kalajdzic
Zdroj: Bundesliga

Příchod Erlinga Haalanda byl toto léto pro Chelsea prioritou číslo jedna. Roman Abramovič na jeho příchod uvolnil naditou přestupovou částku v hodnotě 175 milionů eur, ovšem proslýchá se, že ani to vedení Dortmundu neobměkčilo. Talentovaný mladý útočník je tak Chelsea pro tento rok nejspíše zapovězený (ačkoliv platí, že příští rok už by měl být k mání). A tak Blues nezbývá nic jiného než hledat na pozici útočníka vhodnou alternativu.

Blues v posledních dnech obracejí své zraky především do Německa. Jako první jim do oka padl nejlepší střelec Bundesligy uplynulé sezóny Robert Lewandowski. Lewandowski má v Bayernu odkroutit poslední dvě sezóny, ale protože za rok už by ho mnichovský celek nemohl tak dobře zpeněžit, je velmi pravděpodobné, že ho bude chtít prodat.

Lewandowski je hotový fotbalista, problém by však mohl být v jeho požadavcích stejně jako v tom, že o něj má zájem (zatím pouze v zákulisí) také Manchester City.

Chelsea si tak připravuje další možnosti, z nichž tou poslední je čtyřiadvacetiletý útočník německého klubu VfB Stuttgart Saša Kalajdžič. Rakouský fotbalista srbského původu v uplynulé sezóně v lize vstřelil 16 gólů a výrazně tím pomohl dostat svůj klub mezi deset nejlepších týmů Bundesligy.

Saša Kajadžič však není jediný, u koho Chelsea sonduje terén. Jak uvádí deník The Athletic, ve hře je několik dalších možností včetně Dannyho Ingse, který nedávno odmítl podepsat nový čtyřletý kontrakt v Southamptonu, protože by chtěl hrát za některý z klubů „Velké šestky“.

Ačkoliv Blues mají ve svém středu Timo Wernera a Kai Havertze, alternativu do útoku zoufale potřebují. Ani jeden z nich totiž v předešlé sezóně nedostál obrovským očekáváním (a ospravedlnit obrovské přestupové částky v hodnotě 61 milionů eur, respektive 103 milionů eur) – Timo Werner vstřelil 6 gólů, Kai Havertze potom pouhé 4 góly. Další zajímavý přestup je tak velmi pravděpodobně na spadnutí.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články