Chorvatsko vs Česko: Naši chtějí navázat na skvělý výkon proti Skotsku

chorvatsko-vs-česko
Zdroj: iSport

Česko v úvodním zápase proti Skotsku předvedlo poměrně konsolidovaný výkon a díky dvěma brankám Patrika Schicka (z nichž jedna padla ze 45 metrů a zapsala se do dějin) zapsalo první tři body. Druhým krokem ze skupiny by měl být bodový příděl v zápase s Chorvatskem, které si ovšem chce spravit chuť po bezzubém výkonu proti Anglii. Pro oba týmy je tento zápas nadmíru důležitý. Která strana nakonec bude úspěšnější?

Zápas Chorvatsko vs Česko začíná dnes 18. června od 18:00 hodin. Zápas můžete sledovat zdarma na televizi ČT Sport.

Týmové novinky Chorvatsko chorvatsko-mala-vlajka

 • Chorvatsko bylo v prvním zápase proti Anglii zcela neškodné, když za zápas vyslali pouze jednu jedinou střelu na branku. Trenér Dalic by pro oživení mohl do hry od začátku poslat útočníka Bruna Petkoviče z Dinama Záhřeb. Ten se v prvním zápase dostal do hry až ke konci, kdy střídal Rebiče.
 • Mateo Kovačič byl v zápase proti Anglii pravděpodobně nejlepší záložník, ale právě on bývá obvykle střídán Nikolou Vlasičem.
 • Borna Barisič úvodním zápasu chyběl, ovšem do zápasu proti Česku by už mohl být připraven.
 • Brankářskou jedničkou Chorvatska je Dominik Livakovič z Dinama Záhřeb.
 • Proslýchá se, že v týmu Chorvatska jsou mezigenerační třenice. Trenér Chorvatska toto sice úplně nepotvrdil, jedním dechem však uznal, že “chemie týmu není nejlepší”.
 • Chorvatsko má velmi slabou produktivitu. V posledních (6) zápasech odehraných v tomto kalendářním roce Chorvatsko vstřelilo pouze 5 gólů, z toho 3 v zápase proti Maltě. Chorvatsko tak má průměr pod 1 vstřeleným gólem na zápas.

Týmové novinky Česko česko-mala-vlajka

 • Českou reprezentaci ještě před startem turnaje opustil Jiří Pavlenka kvůli poranění zad. Brankářskou jedničkou našeho týmu se stal Tomáš Vaclík, který na sebe tuto roli vzal se vším všudy, když v úvodním zápase utkání vykouzlil hned několik skvělých zákroků.
 • Trenér Jaroslav Šilhavý je spíše konzervativní a do zápasu s Chorvatskem půjde velmi pravděpodobně v naprosto stejné formaci a ve stejné sestavě jako v předešlém zápase. To by znamenalo rozestavení 4-2-3-1, s Patrikem Schickem na hrotu.
 • Pokud by Šilhavý měl udělat nějakou změnu, potom by to mělo být v záloze. Alex Král se v předešlém zápase vyloženě trápil jak pozičně, tak i kombinačně a byl vůbec nejhorším hráčem českého týmu. Možnou náhradou by mohl být defensivněji laděný Tomáš Holeš, který Krále již několikrát střídal. Důraz Tomáše Holeše by navíc na technicky laděné Chorvaty mohl platit. Hlavní trenér však nechtěl možné změny avizovat s předstihem: „Jestliže budeme dělat nějaké změny, chci, aby se je hráči dozvěděli jako první“.
 • Tomáš Kalas a Ondřej Čelůstka zůstávají fit a to je pro český tým ta nejdůležitější zpráva.
 • Kromě Schicka si skvělé formy užívá také Vladimír Coufal, který v zápase proti Skotsku dokázal zkrotit neskutečně hrajícího Robertsona. Pokud tedy Čechům bude něco hrozit, potom spíše ze středu či z levé strany obrany.

Předpověď

Chorvatsko prošlo lehkou generační obměnou a na šampionátu EURO jsou zatím pouze slabým odvarem toho, v jaké formě hrálo na MS ve fotbale v roce 2018 (kde brali druhé místo).

Chorvatsko prohrálo úvodní zápas s Anglií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, navíc po velmi špatném výkonu.

Česko si v prvním zápase připsalo výhru nad Skotskem a má velkou šanci postoupit z druhého místa skupiny.

Většina českých hráčů má slušnou formu, a jelikož je povzbuzena úspěchem, bude se jim hrát mnohem lépe, jak Chorvatům.

Chorvaté v tomto zápase musí bodovat, což by jim mohlo svazovat nohy, zvlášť s vědomím, že na každý gól se extrémně nadřou.

Tip na přesný výsledek: Výhra Česka 1:0

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články