Chorvatsko vs Španělsko | novinky, statistiky a příručka pro sázení

chorvatsko-vs-spanelsko
Zdroj: Vbet

Chorvatsko se Španělskem na EURO zatím mají podobný osud. Začátek turnaje se jim moc nevyvedl, v posledním zápase skupiny si však výrazně zlepšily chuť. Španělsko na tom ovšem bylo přece jenom lépe a je zaslouženým kurzovým favoritem. Hlavní otázka tohoto preview tedy je: Mohou Chorvaté překvapit?

Chorvatsko chorvatsko-mala-vlajka

Obránce Zenitu Petrohrad Dejan Lovren v posledním zápase skupiny dostal druhou žlutou kartu a bude si odpykávat trest. Ve středu obrany by ho mohl nahradit Duje Caleta-Car, který na této pozici hrál zkraje turnaje.

Šime Vrsaljko se v zápase s Českem lehce zranil a stále není jisté, že bude schopen do tohoto zápasu nastoupit.

Zraněný je také Josko Gvardiol a ani u něj není jisté, zdali se dokáže dát dohromady. Na levé straně obrany by za něj v případě potřeby mohl zaskočit Josko Gvardiol.

Nikola Vlasič v zápase se Skotskem oživil hru a je pravděpodobné, že se dostane do základní sestavy.

Poslední otazník visí nad útočníky. O své místo v základní sestavě bojují Bruno Petkovič a Andrej Kramarič.

Nejlepšími hráči Chorvatska jsou záložníci Ivan Perišič a Luka Modrič.

Update 27.6.: Ivan Perišič měl pozitivní test na koronavirus a do zápasu nenastoupí.

Předpokládaná základní jedenáctka Chorvatska podle serveru UEFA (4-2-3-1): Livaković; Juranović; Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol; Modrić, Brozović, Kovačić; Vlašić; Perišić, Petković

V karetním ohrožení: Brozović, Ćaleta-Car, Kovačić

Španělsko španělsko-malá-vlajka

Trenérovi Luisi Enriquemu budou k dispozici všichni hráči.

Ačkoliv Alvaro Morata se zkraje turnaje výrazně trápil, dá se očekávat, že znovu půjde do hry. Ostatně z níže uvedených statistik pochopíte, že Morata nehraje vůbec špatně – pokud by neměl tolik smůly, dal by o dva góly více, než má nyní na kontě.

César Azpilicueta v předešlém zápase proti Slovensku přesvědčil a měl by si udržet své nově vybojované místo v základní jedenáctce.

Své místo v základní sestavě by si měl dále udržet také Pablo Sarabia, který by měl dostat přednost před Gerardem Morenem i Ferranem Torresem.

Nejlepšími hráči Španělska jsou záložník Sergio Busquets, levý obránce Jordi Alba a pravý obránce César Azpilicueta.

Předpokládaná základní jedenáctka Španělska podle serveru UEFA (4-3-3): Unai Simón; Azpilicueta, Eric García, Laporte, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Gerard Moreno, Morata, Sarabia

V karetním ohrožení: Jordi Alba, Busquets, Pau Torres, Rodri

Statistiky

Chorvatsko vstřelilo 4 góly (a má 2,65 xGF) a obdrželo 3 góly (a má 4,82 xGA). Nejlepším střelcem Chorvatska je Ivan Perišič, který vstřelil 2 góly (a má 0,39 xG).

Španělsko vstřelilo 6 gólů (a má 9,70 xGF) a obdrželo 1 gól (a má 2,59 xGA). Za Španělsko skórovali 4 různí hráči – Aymeric Laporte (0,12 xG), Ferran Torres (0,75 xG), Morata (3,18 xG) a Palo Sarabia (1,39 xG). O zbylé dva góly se postarali Slováci, kteří si míč střelili do své vlastní brány.

Ze statistik výše je jasně patrné, že výsledky Chorvatska převyšují jejich skutečné výkony. Jinými slovy řečeno, výsledky Chorvatska jsou lepší, než jaké by si Chorvati skutečně zasloužili. Výhledově by tak mělo dojít k návratu k průměru, což znamená zhoršení jejich výsledků. Naopak Španělsko má lehce horší výsledky, než jaké by vzhledem ke svým výkonům mělo mít. Tady se dá naopak očekávat zlepšení výsledků.

Španělsko neprohrálo 13 zápasů v rámci šampionátu EURO v řadě.

V posledních třech vzájemných zápasech padlo více než 2,5 gólu.

Verdikt

Matematický model předpovídá 16% pravděpodobnost na výhru Chorvatska, 60% pravděpodobnost na výhru Španělska a 24% pravděpodobnost na remízu.

Chorvaté na Mistrovství světa v Rusku došli do finále, kde nestačili na Francii. Z jejich tehdejších skvělých výkonů však zbyl pouze stín. Chorvatsko má za sebou částečnou generační obměnu a hojně se spekuluje o problémech mezi starší a mladší generací. Zlatko Dalič se situaci v týmu zdráhal nazvat jako „problém“, připustil ovšem, že jeho tým postrádá „potřebnou chemii“.

Španělsko zatím nemá ideální formu, statistiky i samotná soupiska týmu však zní naprosto jasně. Španělsko v tomto zápase bude obrovským favoritem.

Tip na výsledek: 1:2

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 1,65.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články