David De Gea se vrátil dřív z dovolené, chce zabojovat o pozici brankářské jedničky United

david-de-gea
David de Gea / Zdroj: Eurosport

David De Gea se chce po velmi špatné sezóně dostat zpět do formy a zabojovat o pozici brankářské jedničky v Manchesteru United.

De Gea má za sebou velmi špatnou sezónu. Na podzim ho doprovázely nevysvětlitelné kiksy, až ho v bráně zcela nahradil Dean Henderson. Svou šílenou formu zpečetil ve finále Evropské ligy, kdy nechytil žádný z 11 pokutových kopů a svoji penaltu jako jediný neproměnil. Na turnaji EURO 2020 potom seděl pouze na lavičce, přičemž se koukal, jak jeho Španělsko došlo až do semifinále.

Třicetiletý brankář se do tréninkového centra Manchesteru United v Carringtonu měl vrátit až počátkem srpna, ale rozhodl se zabojovat: „David se chce vrátit zpět na vítěznou vlnu. Mohl být ještě tři týdny na dovolené, ale dobře ví, že Hendo se o pozici brankářské jedničky také tvrdě snaží“ uvedla pro deník Sun osoba blízká španělskému brankáři.

Henderson si jen pár dní před EURO 2020 poranil kyčel a tak tažení své rodné Anglie do finále šampionátu sledoval pouze v televizi. Jeho pozice na startu nové sezóny proto také není úplně jistá.

Manchester United v létě přivedli Jadona Sancha a kromě toho mají rozjednaného Raphaela Varana. I z toho je dobře patrné, že Red Devils letos mají ty nejvyšší ambice. Dosáhnou svého cíle s De Geou v bráně?

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články