Diamondbacks prohráli 19 venkovních zápasů v řadě a zapsali nelichotivý rekord!

arizona-diamondbacks-prohra-serie
Arizona přepisuje historii, rekord je ovšem nelichotivý. / Zdroj: SB Nation

Arizona Diamondbacks ve středu večer prohrála zápas s Oakland Athletics (4:0) a zapsala tak v pořadí 19. po sobě jdoucí venkovní prohru. Jedná se o třetí nejdelší sérii v historii Major League Baseball.

Athletics šli do vedení 3:0 už ve druhé směně díky odpalu Marka Canhy. Vedení nakonec v sedmé směně potvrdil Matt Olson. Arizoně se v celém zápase povedly pouze dva odpaly, ale nic z toho nebylo.

Podle deníku CBS News, který se odvolává na statistickou stránku Baseball Reference, drží Diamondbacks nejdelší sérii venkovních proher od roku 1985, kdy stejnou venkovní sérii zapsali Pittsburgh Pirates.

Nejdelší rekord v MLB drží New York Mets (1963) a Philadelphia Athletics (1943). Tyto týmy venku prohrály shodně 22 zápasů v řadě. Na druhém místě jsou potom Philadelphia Athletics se sérií z roku 1916, kdy venku prohráli 20 zápasů v řadě. Třetí místo pak drží Pirates (1985), Philadelphia Athletics (1945), Reds (1933) a právě Diamondbacks v této sezóně s 19 venkovními prohrami v řadě.

Další venkovní zápas Arizona bude hrát 15. června proti aktuálně prvnímu týmu Národní ligy. Posune se Arizona v tabulce nejdelších sérií venkovních proher ještě o místo výš?

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články