Diego Simeone zůstává v Atleticu, s klubem prodloužil smlouvu do roku 2024

diego-simeone-prodlouzeni-smlouvy
Zdroj: Into the Calderon

Diego Simeone je jedním z nejstálejších trenérů v historii TOP fotbalu. Se svým současným klubem Atleticem Madrid pracuje bez přestání už deset let a nyní v něm prodloužil smlouvu o další tři roky.

Diego Simeone v minulé sezóně dovedl Atletico Madrid k výhře La Ligy, kdy měl dvoubodový náskok na Real Madrid a dokonce sedmibodový náskok na Barcelonu. Kromě toho se mu se svými svěřenci podařilo dojít do osmifinále Ligy mistrů, kde nestačil na Chelsea.

Diego Simeone na Wanda Metropolitano zůstává společně se svým čtyřčlenným týmem.

„Od roku 2011, kdy k nám argentinský trenér přišel, jsme zažili jedno z nejúspěšnějších období v historii našeho klubu – během té doby jsme získali 8 trofejí“ uvedlo vedení klubu na svých stránkách.

„Během tohoto období Simeone získal nejvíce trofejí (8) a vyhrál největší počet zápasů (316) v historii klubu.”

„Smlouvu do roku 2024 prodloužili také členové jeho týmu. Oscar Ortega, Pablo Vercellone, Nelson Vivas a Hernan Bonvinvini měli na nedávném úspěchu také velký podíl“.

Diego Simeone, kterému se přezdívá „El Cholo“ svůj klub vedle v celkem 527 zápasech, přičemž dosáhl impozantní úspěšnosti 60%.

Pod vedením argentinského trenéra Atletico v sezóně 2013/14 přerušilo osmnáctileté čekání na ligový titul. Během jeho působení se klubu podařilo získat také dva tituly Evropské ligy.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články