Esteban Ocon je při předjíždění Nikity Mazepina „o 200% pozornější“

esteban-ocon-predjizdi-nikitu-mazepina

Ruský závodník Formule 1 Nikita Mazepin má špatnou pověst. Jezdec stáje Haas už na okruhu naštval nejednoho soupeře. Esteban Ocon, jezdec stáje Alpine Racing se nyní přiznal, že se „bojí“ toho, co Nikita Mazepin udělá příště.

S pošramocenou pověstí Nikita Mazepin do Formule 1 již vstupoval. Mohly za to jeho pochybné příspěvky na sociálních sítích. V posledních 4 závodech se přitom jeho pověst ještě zhoršila.

V těchto 4 závodech Nikita Mazepin bránil v předjetí hned několika jezdcům, ať už v závodech nebo v kvalifikaci. Poslední incident se odehrál během Velké ceny Španělska. Mazepin zde modré vlajky úplně ignoroval, což přimělo stáj Mercedes podat protest FIA.

Jenom pár dní na to se Ocon přiznal, že když je blízko Mazepina, dává si velký pozor: „Bojím se ho? Ano, ano. Když ho na trati potkám, jsem o 200% pozornější, než při předjíždění jakéhokoliv jiného jezdce“.

nikita-mazepin

Bude Mazepin potrestán?

Ruský závodník v prvních 4 závodech sezóny Formule 1 za své špatné chování na trati získal už 2 trestné body. Pokud v následujících 12 měsících získá dalších 10 bodů, dostane zákaz startu v jednom závodu.

První trestný bod dostal na Velké ceně Portugalska, kde bránil v předjíždění jezdci Red Bullu Sergio Perezovi, druhý na Velké ceně Španělska za bránění v předjíždění jezdci McLarenu Lando Norrisovi.

Předjížděcí manévr Lewise Hamiltona během závodu v Imole byl o něco lepší, ovšem Mercedes nebyl příliš spokojený. Mazepin se bránil tím, že modré vlajky na trati ještě nikdy neviděl a nevěděl tedy, jak se zachovat. Komise tento argument uznala a Mazepina ušetřila třetího trestného bodu. Nicméně stále jsme na začátku sezóny a Mazepin má nakročeno k tomu zadělat si na problémy.

Nikita Mazepin je týmový parťák Micka Schumachera, syna legendárního jezdce Michaela Schumachera. Schumacher ho ve všech 4 úvodních závodech nechal za zády, přičemž v některých případech na něj najel i více než minutu. Co ruský jezdec předvede v Monaku?

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články