Exkluzivně: Takhle bude vypadat Formule 1 v roce 2022

formule-1-vzhled-2022 (2)
Zdroj: Autoevolution

Sezóna 2022 má vzhledem k mnoha novinkám v pravidlech přinést obrovskou spoustu změn. A ty by se měly významně promítnout i do samotného vzhledu monopostů. Nově uniklé fotografie naznačují, na co bychom se měli připravit.

Fotografie monopostů pro rok 2022 uveřejnil deník Autoevolution s odvoláním na italský server Livegp.it. Horní část monopostu má hladší povrch, zatímco boční prahy a zadní křídlo jsou zvlněné.

Z fotografií dále vyplývá, že Formule 1 v roce 2022 bude mít menší zadní křídlo, zatímco přední křídlo bude mít koncové plochy ve tvaru šipky. Oba prvky naznačují, že FIA připravuje velké změny v aerodynamice.

Kokpit se zdá být beze změny a to včetně ochrany Halo představené v roce 2018. Vím, že tento koncept má mnoho odpůrců, ale těžko si představovat, že by z Formule 1 zmizel. Bezpečnost je na prvním místě.

Monopost na fotografiích podle všeho nepatří žádnému z týmů. Nápisy „F1 2022“ a „F1 Authentics“ naznačují, že se jedná o oficiální model určený pro všeobecnou prezentaci.

Je trošku škoda, že tomuto prototypu chybí kola, protože právě kola by v roce 2022 měla doznat obrovských změn. Týká se to především velikosti ráfků, které se mají zvětšit ze 13 na 18 palců.

formule-1-vzhled-2022 (1)

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články