F1: Jaký rekord drží kvalifikace na VC Ázerbájdžánu a další zajímavosti

velka-cena-azerbajdzanu-2021
Kvalifikace na Velkou cenu Ázerbájdžánu viděla čtyři červené vlajky a dorovnala tak rekord z roku 2016. / Zdroj: Caspian News

Kvalifikace na Velkou cenu Ázerbájdžánu je za námi. Pole position získal Charles Leclerc (Ferrari). Z druhého místa do zápasu odstartuje Lewis Hamilton (Mercedes) a ze třetího Max Verstappen (Red Bull). Tato kvalifikace byla v mnoha ohledech jedinečná, takže stojí mrknout na pár zajímavostí a statistiky.

Charles Leclerc si vyjel druhé pole position v řadě. Ve Velké ceně Monaka však do závodu nakonec neodstartoval, protože inženýři Ferrari podcenili rozsah škod po nehodě na konci kvalifikace a poškozený monopost do závodu nestihli připravit.

V kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu zavlály hned 4× červené vlajky. Naposledy jsme něco takového viděli v roce 2016 v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska.

Protože Lando Norris na červené vlajky nezareagoval dostatečně rychle (a nezajel do boxů), na startovním roštu bude za trest startovat z 9. místa (původně měl startovat na 6. místě). Před něj se dostali Sergio Perez, Yuki Tsunoda a Fernando Alonso.

Lewis Hamilton, pilot Mercedesu, si v kvalifikaci vyjel druhé místo. Jedná se o třetí Velkou cenu Ázerbájdžánu v řadě, ve které bude britský jezdec startovat z druhého místa.

Max Verstappen v kvalifikaci skončil na třetím místě, což je na Velké ceně Ázerbájdžánu jeho nejlepší výsledek.

Nikita Mazepin se ani v šestém závodním víkendu nekvalifikoval před týmovým kolegou Mickem Schumacherem (vyjma VC Monaka, kdy Mick Schumacher z kvalifikace odstoupil), nicméně ztratil na něj pouze 0,080 sekund.

Zdroj

Formula 1: Qualifying facts and stats: A red flag record in Baku

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články