Finálový zápas EURO 2020 bude pískat „nejbohatší“ rozhodčí na světě

bjorn-kuipers-rozhodci

Na finále EURO 2020 byl jako hlavní rozhodčí nominován Bjorn Kuipers, kterému se přezdívá „nejbohatší rozhodčí na světě“.

Kuipers jako rozhodčí na mezinárodní scéně působí už 15 let a je tudíž dost možné, že ho od pohledu znáte. Co o něm ovšem dost možná nevíte je, že má celkem dost peněz.

Podle deníku The Sun nizozemský rozhodčí ve své zemi patří k dobře známým podnikatelům. V roce 2016 jeho majetek činil odhadem 345 milionů korun.

Nesmírné bohatství Bjorna Kuiperse pochází ze sítě supermarketů Jumbo Kuipers, kterou spoluzaložil, a také z kadeřnických salónů, které vede společně se svou manželkou Marlies.

Kuipers finále Itálie vs Anglie pískal již dříve

Z pohledu samotného finále EURO 2020 je mnohem zajímavější fakt, že Kuipers rozhodoval už předchozí finálový zápas mezi Itálií a Anglií, který se odehrál v roce 2014 v rámci Mistrovství světa v Brazílii. Tento zápas vyhrála Itálie rozdílem 2:1.

V květnu tohoto roku potom Kuipers pískal také v druhém semifinálovém zápase Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Manchesterem City. V tomto zápase Kuipers poslal předčasně do sprch Angela di Mariu. Když potom Marco Verrratti společně s dalšími spoluhráči z PSG rozhodnutí reklamoval, Kuipers mu údajně 2× řekl „f*ck you“. Toto chování se přitom italskému reprezentantovi hodně nelíbilo, protože fotbalisté za podobnou věc dostávají několika zápasovou stopku.

Zápas mezi Itálií a Anglií je na pořadu dne už v neděli 11. července od 21:00 hodin. Vzhledem k výše napsaným informacím a kontroverzní penaltě v semifinále mezi Anglií a Dánskem budeme v tomto zápase zvědavi nejen na výkony samotných fotbalových gigantů, ale také na výkon hlavního sudí.

Tip: Přečtěte si preview zápasu Itálie vs Francie

Zdroj: SportBible

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články