Football Manager – sportovní láska na celý život

Ajax team group (top l-r) Edwin van der Sar, Winston Bogarde, Finidi George, Danny Blind , Edgar Davids and Nwankwo Kanu. (front l-r) Jari Litmanen, Sonny Silooy, Frank de Boer, Ronald de Boer and Kiki Musampa.

Učitě jste někdy zaslechli o herní sérii Football Manager (dříve Championship Manager), který díky se plasticitě a hratelnosti baví nejen hráče, ale také skutečné fotbalisty a trenéry. Některé týmy dokonce vyhledávají nové talenty díky šikulům ze Sports Interactive.

Na FMko je celá řada vtipů. Je to takové druhé manželství. Návykovější než kokain. Lepší než sex. Důležitější než oslava narozenin v rodině, případně funus. Princip je naprosto jednoduchý. Vyberete si tým, zvolíte taktiku, nakoupíte hráče, prodáte je pokud možno za výhodnou cenu, skládáte tréninky, komunikujete s personálem i hráči, občas si dáte požadavek na nový stadión nebo výcvikové centrum atd.

Každý den tuto skvělou hru doslova hltají miliony hráč. A existují o něm i podcasty. Třeba ten z The Athletic.

Zkrátka a dobře, máte v ruce komplexní simulátor/RPG/strategie, která Vás nenechá chladnými. Hráči se sice řídí instrukcemi, ale za góly odpovídají jen oni. Můžete je chválit, můžete je trestat. Jak se vypořádáte s tím, že nejlepší hráč z týmu bude 10 měsíců zraněný kvůli achilovce? To vše a ještě mnohem více můžete zažít na vlastní dres.

Jelikož patřím mezi herní veterány (ano, jsem už děsně starý, pokud máte před třicítkou, užívejte si života, holoto), budu na tomto webu prezentotovat všemožné sportovní hry a simulátory.

Rozhodl jsem se pro netradiční seriál. Vzal jsem retro databází z roku 1992/1993 a budu hrát za svůj milovaný Ajax, který sleduji celý život. (a budu si samozřejmě dělat legraci z Feyenoordu). V následujících dnech a týdnech detailně popíšu vše, co se mi povede nebo nepovede.

Pokud i Vy chcete zkusit FMko nebo třeba lehčí verzi z roku 2021, máte možnost. A kdo by chtěl podpořit českou klasiku, ať si stáhne zadarmo poctivý Czech Soccer Manager, jenž má velkou sílu ve scénářích, které musíte splnit. Něco takového by se mi líbílo i ve Football Manageru. Zde máte také retro databáze, ten maník je opravdu machr! Ostatní věci jako loga, dresy nebo jména lig najdete jednoduše na internetu.

A pokud byste si chtěli něco přečíst doporučuji tuto bezvadnou knihu. Jak už název napovídá, FMko je čirá obsese. Takže si oblékám svůj pravý dres Ajaxu inspirovaným reggae a jistým Bobem Marleyim s mou přezdívkou a oblíbeným číslem a jdu na to. Ehm, ten dres byl trošku dražší…Zážitky z FMka? K nezaplacení! Předvedu celé Evropě Totalní fotbal. A přivedu jakéhosi Nedvěda, Kuku, Rosického a spoustu dalších. Těšte se. 🙂

Zdroj: Planetsport.com

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články