Formule 1 | Velká cena Francie 2021 preview

velka-cena-francie-uvodni
Zdroj: Formula 1

V sedmém kole této sezóny Formule 1 nás čeká Velká cena Francie, která se jeden a okruhu Paula Ricarda.

Red Bull může získat třetí vítězství v řadě

Možná je to trošku překvapení, ale Red Bull vyhrál Velkou cenu Monaka i Velku cenu Ázerbájdžánu (i díky obrovské chybě Lewise Hamiltona) a odskočil Mercedesu v Poháru konstruktérů o 26 bodů.

Max Verstappen předešlý závod nedokončil kvůli defektu pneumatik (stejně jako Lance Stroll), nicméně situaci zachránil týmový kolega Sergio Pérez, který si letos dojel pro své vůbec první vítězství.

Jak již bylo řečeno, Lewis Hamilton v předešlém závodu nezískal jediný bod, protože po opětovném startu závodu z pevných pozic v první zatáčce měl omylem stisknuté „magické“ tlačítko a nemohl tedy pořádně dobrzdit a dostat se do zatáčky. Místo toho zůstal v únikové uličce.

Na počet vítězství podle stájí je to letos 3:3. Red Bull vyhrál první místo na Velké ceně Emilia Romagna, na Velké ceně Monaka a Velké ceně Ázerbájdžánu, zatímco Mercedes bral vítězství na Velké ceně Bahrajnu, Velké ceně Portugalska a Velké ceně Španělska.

Oba týmy samozřejmě udělají všechno pro to, aby vyhrály Velkou cenu Franci. Proti Red Bullu však mluví fakt, že tento závod ještě nikdy nevyhráli. Lewis Hamilton se zde naopak cítí jako doma, když zde může získat třetí vítězství v řadě. Vyhrál zde v roce 2018 a 2019 (v roce 2020 se nejelo).

Vyhrát Velkou cenu Francie však pro Lewise Hamiltona letos bude mnohem těžší a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé Mercedes se v poslední době potýká s mnoha problémy a zdá se, že není tak rychlý, jako v předchozích letech. Za druhé, ve Formuli 1 dorůstá nová generace a teď nemyslíme pouze Maxe Verstappena, ale i další zajímavé mladé talenty jako je Norris nebo Leclerc.

velka-cena-francie-obr
Zdroj: Formula 1

Pozor na počasí

Na Velké ceně Francie by mohlo hrát velkou roli také počasí. Předpovědi stále udávají, že v neděli je velká pravděpodobnost srážek. A jak víme, jakmile na trati začne pršet, udát se může prakticky cokoliv.

V tomto období pak může do hry začít promlouvat také horko. Ani nemluvě o faktu, že se nyní pojedou hned tři závody ve třech týdnech. Pro fanouška závodů Formule 1 se jedná o neustálý přísun vzrušujících okamžiků a informací mezi jednotlivými podniky. Pro inženýry a jezdce jde ovšem o velice vyčerpávající období, které kvůli své náročnosti může přinést neočekávané chyby.

Velká cena Francie – závěr

Velkou cenou Francie se vracíme zpět na klasické závodní okruhy. Odborníci na F1 očekávají, že by to mělo přispět ke zlepšení výkonů Mercedesu a k propadu ostatních stájí, především potom Ferrari či McLaren.

Lewis Hamilton se samozřejmě bude chtít zlepšit si chuť po zpackané Velké ceně Ázerbájdžánu, to samé se však dá tvrdit o jeho největším rivalovi Maxi Verstappenovi. Pro Lewise Hamiltona mluví zkušenosti, pro Maxe Verstappena zase dravé mládí.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články