Hamilton podepsal novou smlouvu, u Mercedesu zůstane další dva roky

lewis-hamilton
Zdroj: Yahoo sports

Lewis Hamiton v posledních šesti měsících podepsal s Mercedesem druhou smlouvu. Po kontraktu na tento ročník Formule 1 se jedná o kontrakt na následující dva roky, tedy na sezóny 2022 a 2023.

Ačkoliv Lewis Hamilton nedávno řekl, že doufá, že ve svých 40 letech už nebude závodit, o tom, že by z Formule 1 odešel už po této sezóně, asi nikdo seriózně nepřemýšlel. Spekulovalo se spíše o jeho nové smlouvě, hlavně ve smyslu na jak dlouho nový kontrakt bude a za jaké peníze. Tyto dvě neznámé jsou nyní objasněné.

Nový kontrakt Lewise Hamiltona k Mercedesu váže na další dva roky s tím, že britský jezdec by si díky ní údajně měl přijít na 40 milionů. Jenom pro zajímavost, druhý nejlépe placený pilot F1 Max Verstappen si ročně přijde na něco přes 18 milionů liber.

Sedminásobný mistr světa jezdí za Mercedes od roku 2013: „Těžko věřit, že spolupráce s tímto neuvěřitelným týmem trvá téměř devět let a jsem nadšený, že naše partnerství bude pokračovat další dva roky. Hodně jsme toho spolu dokázali, ale stále toho musíme hodně dokázat, na trati i mimo ni“ uvedl Lewis Hamilton.

Šéf týmu Toto Wolff uvedl, že Hamilton je „na vrcholu svých sil“, a že v „našem týmu nemůže být lepší řidič než Lewis“.

Zdroj: Racefan

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články