Hamilton „upřímně doufá“, že ve 40 letech už nebude závodit

lewis-hamilton-obr
Lewis Hamilton / Zdroj: Planet F1

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že ve svých 40 letech už nechce závodit, ačkoliv tuto možnost nakonec úplně nevyloučil.

Britský jezdec, který se pyšní titulem „Sir“, od svého debutu v barvách McLarenu v roce 2007 přepsal snad všechny myslitelné rekordy Formule 1. Hamilton zaznamenal největší počet vítězství, pódií, bodů i pole position ze všech jezdců, kteří kdy Formuli 1 jezdili. Společně s Michaelem Schumacherem pak drží rekord v největším počtu titulů (7).

Ani ten nejlepší jezdec na světě však nemůže závodit navěky a Hamilton si toho je moc dobře vědom. V rozhovoru pro Corriere della Sera totiž uvedl, že nechce jít ve stopách Kimiho Raikkonena nebo Fernanda Alsonsa a závodit do svých 40 let.

Z toho vyplývá, že jeho následující kontrakt, o kterém chce se šéfem týmu Toto Wolffem vyjednávat už teď, sedm měsíců před koncem aktuálního kontraktu, by mohl být zároveň jeho posledním.

V rozhovoru Lewis Hamilton dále uvedl, že svoje soupeře moc nesleduje, ale věří, že Formule 1 má zářnou budoucnost a v zásobě spoustu talentovaných závodníků: „Noví závodníci jsou skvělí. Lando Norris, George Russell, Charles (Leclerc) a především potom Carlos (Sainz). Právě přišel do Ferrari a jezdí velmi dobře, s Leclercem tvoří velmi silné duo.“

„F1 je v dobrých rukách, předpovídám ji zářnou budoucnost“.

Zdroj:

GP Fans: Hamilton “sincerely hopes” not to be racing at 40

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články