Harry Kane si nedělá hlavu se špatnou formou, takhle to na EURO bylo v plánu

harry-kane
Zdroj: Never Manage Alone

Elitní Premier League útočník a anglický reprezentant Harry Kane se se svým týmem dopracoval do osmifinále EURO 2020, že by na tom však měl lví podíl se říci nedá. Harry Kane zatím gólově mlčí, ba co hůře, v dosavadních zápasech byl až na pár okamžiků prakticky neviditelný. O jeho příšerné formě se přitom nepíše pouze na Ostrovech, kde i ti nejzarytější fanoušci volají po tom, aby byl nahrazen, ale po celém světě. Sám útočník si ovšem se špatnou formou hlavu nedělá.

Harry Kane své rozpoložení vysvětlil v rozhovoru pro Daily Mail. Podle něj na Mistrovství světa v Rusku, kde se mimochodem stal nejlepším střelcem šampionátu, jeho forma gradovala už v základní skupině. Dával prý spoustu přihrávek a gólů, jenže ve vyřazovací fázi pomalu vyhasl a jeho tým i kvůli tomu do finále nedošel.

A právě pokles formy elitní snajpr na EURO 2020 nechtěl připustit a tak zvolil trošku odlišný tréninkový plán. Jeho forma by díky tomu měla gradovat právě ve vyřazovací fázi. Zlepšení výkonů Harryho Kanea bychom se tak měli dočkat už v zápase proti Německu.

„Třetí zápas (proti Česku) byl těžký, ale cítil jsem se mnohem lépe. Přišlo mi, že jsem se do hry zapojoval mnohem víc. Jsem na tom dobře. Fyzicky jsem na tom zatím nejlépe, jak jsem na turnaji doposud byl. Do úterního zápasu půjdu v nejlepší formě.“

„Na Mistrovství světa v Rusku jsem začal hořet. Dal jsem spoustu branek, ale v nejdůležitějších zápasech – čtvrtfinále a semifinále – jsem nepodal nejlepší výkon“.

„Proto jsem na to šel jinak. Chtěl jsem si být jistý, že moje forma bude gradovat ve správný čas. Zdali se to povedlo, samozřejmě nezjistíme dřív než v úterním zápase, ale takhle to cítím“.

V retrospektivě Kaneových dosavadních výkonů tahle slova pozvedají obočí, na druhou stranu je třeba říci, že právě on nepatří mezi hráče, kteří by zbytečně slibovali. Mají se Němci na co těšit?

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články