Harry Kane už nebude hráčem Tottenhamu! Klub konečně souhlasil s jeho odchodem

harry-kane
Harry Kane si nakonec vynutil odchod z Tottenhamu. / Zdroj: Times of India

Harry Kane si nakonec vydupal odchod z Tottenhamu, což podpořila zvýšená nabídka Manchesteru City za jeho přestup.

Harry Kane s klubem prožil nevydařenou sezónu. Za vlády José Mourinha se s Tottenham propadl na sedmé místo Premier League a nezvládl získat žádnou jinou trofej. V návaznosti na to se hvězdný útočník nechal slyšet, že by toto léto rád odešel do klubu, v němž by měl větší šance na to sbírat tituly.

Hlavním zájemcem na přestup anglického forwarda se okamžitě stal Manchester City, který do klubu poslal macatou nabídku ve výšce 116 eur. Tuto nabídku ovšem předseda Tottenhamu Daniel Levy smetl ze stolu s tím, že Kanea letos nepustí, leda by za něj někdo nabídl 175 milionů eur.

Manchester City útočníka za tuto cenu údajně odmítl, možná i kvůli vyčkávací strategii, zdali Levy nesleví. Levy mezi tím měl informovat Kanea, že by ho nechal odejít, ale pouze do „některého evropského klubu“, tedy do klubu mimo Premier League.

Manchester City nakonec do Tottenhamu poslal nabídku ve výšce 186 milionů eur a na to už Tottenham, možná i díky obrovskému nátlaku hráče, slyšel.

Harry Kane by se Manchesteru City, který byl od začátku přestupového období jeho vysněnou destinací, měl upsat na pět let s tím, že bude týdně brát 466 tisíc eur.

Přestupová částka v hodnotě 186 milionů eur se stane nejvyšší přestupovou částkou v historii Anglie. Rekord za přestup doposud držel Manchester United, který v roce 2016 přivedl Paula Pogbu z Juventusu za 103 milionů eur.

Harry Kane by navíc nemusel být posledním bombastickým příchodem Manchesteru City. Citizens dále pracují na příchodu Kaneova reprezentačního kolegy Jacka Grealishe.

Naopak Tottenham nyní bude postrádat svou hlavní tvář a tahouna, který často dělal tzv. „rozdíl“. Proto je velmi pravděpodobné, že Spurs nyní na přestupovém trhu začnou být aktivnější, aby mezeru po Kaneovi alespoň částečně zacelili.

Vedle Harryho Kanea se Tottenham toto léto chce zbavit dalších několika hráčů včetně . Kromě toho pak jedná jedná o výměně Erika Lamely za Bryana Gila, to by ovšem podle nynějšího vývoje situace neměl být ani zdaleka konec.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články