Hvězdy EURO 2020 Ousmane Dembélé a Antoine Griezman se natočily při rasistických urážkách, video uniklo na internet

antoine-griezman-ousmane-dembele
Zdroj: SCMP

Internetem opět zmítá jedna ze zaznamenaných rasistických událostí. Zajímavá je přitom hlavně tím, že v ní hrají hlavní roli dvě fotbalové hvězdy Ousmane Dembélé a Antoine Griezman.

O rasistickém chování svědčí video natáčeném samotným Ousmane Dembélém. Ve videu jsou zachyceni pracovníci blíže nespecifikovaného hotelu, kterak se francouzským internacionálům snaží spravit televizi. Pracovníci jsou Asiaté a Ousmane Dembélé se jim vysmívá za „jejich ošklivé tváře“ a nakonec také za „zaostalý jazyk“. Antoine Griezman se tomu přitom hlasitě směje.

Ousman Dembélé ve zmiňovaném videu nejprve říká: „Všechny tyto ošklivé tváře, jenom abyste si mohli zahrát PES (Pro Evolution Soccer), nestydíte se?“ a dále pokračuje: „Co je to za zaostalý jazyk?“ Na konci videa potom ještě prohodí: „Jste ve své zemi technologicky vyspělí nebo ne?“

Video je dlouhé 42 sekund a jak poukázal deník South China Morning Post pravděpodobně pochází z roku 2019, kdy Barcelona byla na turné po Japonsku. Video se nyní šíří po sociálních sítích a fanoušci jsou poměrně jednotní – obě hvězdy za jejich chování příkře odsoudili.

Na této záležitosti je možná nejpikantnější fakt, že Barcelona je od roku 2016 sponzorována maloobchodním gigantem Rakuten. Jedná se o hlavního sponzora, který španělskému gigantovi za logo na dresu údajně platí 64 milionů dolarů ročně. Smlouva s Rakuten měla vypršet na konci sezóny 2020/21, ale klub využil možnosti prodloužit ji do konce příští sezóny.

Jestliže video skutečně pochází z roku 2019, Barcelona bude mít co dělat, aby situaci urovnala. Něco podobného už řešila Chelsea kvůli Kenedymu, který měl narážky na pracovníka ostrahy v Pekingu a taktéž se přitom natočil na video. Brazilec video sice příspěvek stáhl ze svého Instagramu, ovšem Chelsea se musela omluvit „čínskému lidu“.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články