I letos hlasující o MVP mysleli na LeBrona Jamese a pomohli mu tak k fantastické sérii

lebron-james-los-angeles-lakers-obr
Zdroj: Sky Sports

Velikost LeBrona Jamese se dá vyjádřit různými způsoby, o této možnosti však nejspíš nevíte: V každé z 18 sezón v NBA získala basketbalová hvězda alespoň jeden hlas v hlasování o MVP. Ano, čtete správně. Dokonce i jako devatenáctiletý nováček (v sezóně 2003/04) na něj při hlasování někdo myslel.

Tento údaj svědčí o Jamesově nezměrném talentu, ale také o jeho odolnosti. James se v žádné sezóně nezranil natolik vážně, aby ho to zcela vyřadilo z hlasování o MVP. Přitom letos k tomu měl hodně blízko. V průběhu sezóny si zvrtnul kotník a vynechal přes 37% zápasů a fit nebyl ani v play-off, což byl jeden z důvodů, proč Los Angeles Lakers vypadli v prvním kole.

Během první poloviny sezóny byl LeBron James legitimním kandidátem na zisk MVP a pravděpodobně figuroval na prvním místě žebříčku většiny kandidátů. MVP nakonec s velkým náskokem na druhého Joela Embiida a třetího Stephena Curryho vyhrál Nikola Jovovič. James v hlasování získal jeden jediný bod, to ovšem jeho velikost nijak nesnižuje.

O MVP se hlasuje následujícím způsobem:

Hráč na prvním místě hlasovacího lístku je odměněn 10 body, hráč na druhém místě 7 body, hráč na třetím místě 5 body, hráč na čtvrtém místě třemi body a hráč na pátém místě jedním bodem.

Výsledek letošního hlasování:

hlasovani-mvp-nba-2021
Zdroj: Twitter

Zdroj

CBS Sports: LeBron James extends ridiculous streak thanks

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *