Itálie vs Rakousko | novinky, statistiky a příručka pro sázení

italie-vyhra-euro-2021
Zdroj: Kivazen

Itálie vyhrála všechny tři zápasy ve skupině a je jedním z největších překvapení celé soutěže. Rakousko se do vyřazovací fáze dostalo z druhého místa skupiny C, ale při vší úctě, výkon to nebyl úplně přesvědčivý. Itálie je v tomto zápase právem obrovským favoritem a tak otázka tohoto preview zní: Může Rakousko překvapit?

Itálie italie-mala-vlajka

Na marodce Itálie se v současné době nachází Lorenzo Pellegrini. Mimo hru jsou také Giorgio Chiellini a Alessandro Florenzi, u těch ovšem existuje šance, že se do osmifinálového zápasu dají dohromady.

Extrémně důležitý je pro Italy především návrat Giorgio Chielliniho, který patřil mezi nejvýraznější hráče italské sestavy. Pokud by se Chiellini nestihl dát dohromady, na jeho místo by se pravděpodobně dostal Francesco Acerbi nebo Alessandro Bastoni.

Pokud se nedá dohromady Alessandro Florenzi, na jeho místo na pravé straně obrany se pravděpodobně postaví Giovanni Di Lorenzo.

Do základní sestavy se pravděpodobně vrátí Marco Verratti a Roberta Manciniho čeká nezáviděníhodné rozhodnutí, zdali půjde místo Manuela Locatelliho nebo Nicoly Barelly. Pokud se bude rozhodovat na základě aktuálních výkonů, ze hry by měl jít Barella.

Vedle Cira Immobile a Lorenza Insigne se do útoku postaví Domenico Berardi nebo Federico Chiesa.

Nejlepšími hráči Itálie jsou útočník Ciro Immobile, záložníci Marco Verratti a Jorginho.

Itálie šla do zápasu s Walesem s osmi změnami v základní sestavě a stejně předvedla velice solidní výkon. Wales hrál sice v druhém poločase o deseti hráčích, to ovšem výkon Italů nesnižuje. V tomto zápase Squadra Azurri předvedla, že není postavená pouze na individualitách, ale skvěle funguje především jako tým.

Pravděpodobná základní jedenáctka Itálie podle UEFA (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne

V karetním ohrožení: Pessina

Rakousko rakousko-mala-vlajka

Rakousko v posledním zápasu hrálo na čtyři obránce a David Alaba hrál na levé straně obrany. Protože přitom splnilo zadání a Ukrajinu porazilo 1:0, pravděpodobně se tohoto rozestavení bude držet.

V zápase proti Ukrajině šlo Rakousko tzv. „až na dřeň“, přičemž se zranili Christoph Baumgartner a Konrad Laimer. Jedná se o poměrně výrazné ztráty a Rakousko bude doufat, že se oba hráči do zápasu dají dohromady. Pokud by se tak nestalo, Alaba by nejspíš hrál na levém křídle.

Pravděpodobná základní jedenáctka Rakouska podle UEFA (4-2-3-1): Bachmann; Lainer, Dragović, Hinteregger, Alaba; Laimer, Grillitsch, X. Schlager; Sabitzer, Baumgartner; Arnautović

V karetním ohrožení: Alaba, Bachmann, Lainer

*Toto preview je aktualizováno, pokud se objeví nové informace, do textu je zapracováváme.

Statistiky

Itálie vstřelila 7 gólů (a má 6,80 xGF) a obdržela 0 gólů (a má 1,37 xGA). Nejlepšími střelci Itálie jsou Ciro Immobile (1,97 xG) a Manuel Locatelli (0,76 xG), kteří mají oba po 2 gólech.

Rakousko vstřelilo 4 góly (a má 5,12 xGF) a obdrželo 3 góly (a má 4,68 xGA). Nejlepšími střelci Rakouska jsou Christoph Baumgartner (0,71 xG), Marko Arnautovič (1,13 xG), Michael Gregoritsch (0,68 xG) a Stefan Lainer (0,59 xG), oba dali po jednom gólu.

Z těchto statistik vyplývá, že oba týmy jsou plus minus na tom, na čem mají být.

Itálie vyhrála 13 zápasů EURO v řadě.

Itálie udržela čisté konto v 6 z posledních 7 zápasů EURO.

Itálie vyhrála v poločase i na konci zápasu v 5 z posledních 6 zápasů EURO.

Tyto týmy se v novodobé historii ještě neutkaly, ani v přátelském zápase.

*Statistiky xGF, xGA a xG vyjadřují očekávaný počet vstřelených a obdržených gólů, tzn. počet gólů, které by si tým zasloužil pokud by do zápasu nezasahovaly šťastné či nešťastné náhody.

Verdikt

Matematický model ukazuje, že na výhru Itálie je 63% šance, na výhru Rakouska 14% šance a na remízu 23% šance.

Zápas se odehraje v Anglii na Wembley stadionu, takže ani jeden z týmů nebude mít výhodu domácího stadionu. Rakouská vláda však před pár dny vyzvala fanoušky, aby do Anglie necestovali kvůli špatné hygienické situaci Covid-19, což se společně s faktem, že rakouských obyvatel je mnohem méně, než italských, může podepsat na tom, že Italové budou mít v osmifinále větší podporu z tribun.

Itálie je prvním týmem v historii EURO, kterému se v základní části podařilo vyhrát všechny tři zápasy, aniž by přitom jedinkrát inkasoval.

Rakousko letos vypadá přinejlepším průměrně, nicméně výhry nad Ukrajinou a Severní Makedonií mu zajistily postup z druhého místa skupiny.

Itálie je největším překvapením turnaje, její fotbal baví a navíc přináší perfektní výsledky. Je těžké představit si, že by přes Rakousko nedokázala postoupit.

Tip na výsledek: 2:0

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 1,51.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články