Itálie vs Španělsko | novinky, zajímavosti a příručka pro sázení

italie-vs-spanelsko-preview
Zdroj: France24

Španělsko se do semifinále dostalo náhodou. V předcházejícím zápase totiž dlouho hrálo v početní výhodě, tu přitom nedokázalo překlopit na svou stranu, a v penaltách dokonce dvakrát prohrávalo. Naopak Itálie si od prvního zápasu ve skupině udržuje herní převahu a právem je považována za jednoho z největších favoritů na titul. Hlavní otázka tedy zní, dokáže Španělsko nějak překvapit?

Itálie italie-mala-vlajka

Leonardo Spinazzola si v zápase s Belgií zranil Achillovu šlachu a bude mimo hru minimálně 4 měsíce. Na levou stranu obrany by místo něj měl naskočit Emerson.

Do zápasu se Španělskem kvůli zranění nenastoupí ani Lorenzo Pellegrini. Zraněný je také Alesandro Florenzi, jeho stav však není vážný a stále existuje šance, že do zápasu bude připraven.

Největší rébus musí Roberto Mancini řešit v útoku. Ciro Immobile v zápase proti Belgii podal špatný výkon a jeho pozice na hrotu je ohrožena. Místo něj by mohl naskočit Andrea Belotti. Na druhou stranu Insigne a Chiesa si své místo na stranách ofensivní řady velmi pravděpodobně udrží.

Mezi nejlepší hráče Itálie patří záložníci Jorginho a Verratti a útočník Insigne.

Základní jedenáctka Itálie podle serveru UEFA (4-3-3): Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne

Španělsko španělsko-malá-vlajka

Pablo Sarabia je zraněný a o jeho možnosti nastoupit rozhodne až vyšetření na magnetické rezonanci. Pokud by vyšetření nedopadlo dobře, mohl by ho nahradit Ferran Torres.

Luis Enrique pravděpodobně nebude dělat velké změny, jakkoliv výkon jeho týmu v zápasu proti Švýcarsku nebyl zrovna oslnivý.

V zápase proti Švýcarsku ve středu obrany místo Garcii naskočil Pau Torres a své místo po boku Aymerica Laporteho by si měl udržet.

Gerard Moreno dostal šanci ukázat své schopnosti v zápase proti Švýcarsku, svou šanci ovšem trestuhodně zahodil. Ve středu ofensivní řady by se tak opět měl naskočit Alvaro Morata.

Mezi nejlepší hráče Španělska patří Azpilicueta, Olmo a Busquets.

Základní jedenáctka Španělska podle serveru UEFA (4-3-3): Unai Simón; Azpilicueta, García, Laporte, Alba; Koke, Busquets, Pedri; Moreno, Morata, Olmo

Statistiky

Itálie vstřelila 11 gólů (a má 11,28 xGA) a obdržela 2 góly (a má 4,18 xGA). Nejlepšími střelci Itálie jsou Ciro Immobile (2,47 xG), Lorenzo Insigne (0,87 xG), Manuel Locatelli (0,81 xG) a Matteo Pessina (1,13 xG), kteří mají po 2 gólech.

Španělsko vstřelilo 12 gólů (a má 17,58 xGF) a obdržela 5 gólů (a má 7,49 xGA). Nejlepšími střelci Španělska jsou Ferran Torres (1,41 xG), Morata (4,38 xG) a Pablo Sarabia (1,95 xG), kteří mají po 2 gólech.

Ze statistik výše můžeme vyčíst, že Itálie má o něco menší počet obdržených gólů, než kolik by jich vzhledem ke své hře měla mít. To samé se pak dá tvrdit také o Španělsku, které však navíc nedosahuje svého skutečného střeleckého potenciálu (nedává tolik gólů, kolik by si vzhledem ke své hře zasloužilo).

Itálie vyhrála 14 z posledních 15 zápasů v rámci EURO.

Španělsko neprohrálo posledních 15 zápasů EURO v řadě.

Itálie vyhrála jak v poločasu, tak i na konci zápasu 6 z posledních 8 zápasů v rámci EURO.

Itálie neprohrála posledních 8 vzájemných zápasů, do kterých vstupovala jako „domácí“ tým.

Itálie udržela čisté konto ve 12 z posledních 13 zápasů napříč všemi soutěžemi.

Verdikt

Matematicko-statistický model uvádí, že na výhru Itálie je 37% šance, na výhru Španělska 35% šance a na remízu 28% šance.

Itálie v osmifinále porazila Belgii. Ta sice nepředvedla svůj nejlepší výkon, ovšem výhra to nebyla lehká a Itálie si ji svým výkonem skutečně zasloužila.

Španělsko v osmifinále porazilo Švýcarsko, ovšem až na penalty a to i přestože výběr helvétského kříže hrál dlouhou dobu pouze o deseti hráčích. V tomto zápase mělo Španělsko obrovské štěstí, když Švýcarsko v penaltách šlo dokonce dvakrát do vedení. Odehrané minuty navíc by v této fázi turnaje Španělsku mohly uškodit.

Itálie na šampionátu podává mnohem lepší výkony a postup do finále by si měla pohlídat.

Tip na výsledek: 2:0

Vsadit si můžete u Tipsportu za kurz 2,51.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články