Jablonec vs Ostrava | Zajímavosti a příručka pro sázení

jablonec-ostrava
Jablonec je v tomto střetu zaslouženým favoritem. / Zdroj: Fortuna:Liga

Jablonec v prvním kole nové sezóny Fortuna:Ligy na svém hřišti přivítá Ostravu. Ostravský Baník za sebou nemá úplně povedenou sezónu (8. místo) a přes léto navíc musel čelit některým nepříjemným odchodům. Jablonec je tudíž zasloužený favorit, dokáže ovšem svou pozici potvrdit?

Zápas začíná v sobotu 24. července od 16:00 hodin. Zápas můžete sledovat na O2 TV a na Tipsport TV.

Jablonec jablonec-vlajecka

Jablonec má za sebou velmi povedenou přípravu. V pěti přípravných zápasech slavil tři výhry a jen jednou ochutnal hořkou chuť porážky. V generálce Jablonec porazil Dynamo Moskva 2:0.

Jablonec po letech rozprodávání kádru přes léto konečně podržel většinu klíčových hráčů, také s vidinou dostat se do Evropské ligy. Tato skutečnost by však Jablonci měla pomoci i v lize.

Jedinou výraznou ztrátou Jablonce je Ivan Schranz, který odešel do Slavie Praha. Za něj však severočeský klub získal Jaroslava Zeleného a na roční hostování s následným přestupem také Tomáše Malínského. Zelený by měl pomoci vyztužit zadní řady, od Malínského se pak budou čekat hlavně góly.

Do Jablonce dále přestoupil ofensivní záložník Davida Housku z Olomouci, na roční hostování pak přišel Antonín Vaníček.

Ostrava ostrava-vlajecka

Trenér Ondřej Smetana přes léto přišel o několik výrazných opor. Do Zlína odešli Fillo, Reiter a Hrubý, do Slovácka potom Holzer se Šašinkou a do Puskás Akadémia potom Stronati.

Nepříjemné ztráty se Ostrava pokusí zacelit několika posilami. Z Mladé Boleslavi přišli Klíma a Budínský, ze Sparty potom David Lischka a z Ružomberoku Almási.

Ostravské vedení jako velkou oporu zmiňuje také Tomáše Galáska, který u týmu bude nově dělat asistenta kouče.

Statistiky

Jablonec doma neprohrál 16 vzájemných zápasů v řadě. Naposledy se na svém hřišti před Ostravou musel sklonit v roce 2006.

Jablonec doma vyhrál 11 z posledních 16 vzájemných zápasů.

Jablonec vyhrál 4 z posledních 7 vzájemných zápasů napříč všemi soutěžemi.

Jablonec doma neprohrál 7 ligových zápasů v řadě.

Ostrava vyhrála pouze 1 z posledních 11 venkovních zápasů.

Ostrava prohrála 7 z posledních 11 venkovních zápasů.

Verdikt

Matematicko-statistiky model udává, že na výhru Jablonce je 51% pravděpodobnost, na výhru Ostravy 20% pravděpodobnost a na remízu 29% pravděpodobnost.

Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude Ondřej Pechanec (průměr 4,3 žluté karty na zápas, 0,3 červené karty na zápas a 0,3 penalty na zápas).

Jablonec dlouhodobě patří mezi nejlepší domácí týmy ligy. Jablonec navíc po dlouhé době v letním přestupovém okně nerozprodal kádr, ale zůstal pohromadě. Síla Jablonce je na poměry české ligy obrovská.

Ostrava má za sebou velké změny v kádru, odešlo hned několik klíčových hráčů a je velká pravděpodobnost, že minimálně zkraje sezóny bude hledat tvář.

Jablonec je v tomto zápase velkým favoritem a tuto pozici by měl potvrdit.

Tip na výsledek: 2:0

Vsadit můžete u Tipsportu za kurz 1,97.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články