Jaká jsou tajemství diety, tréninku a kondice Cristiana Ronalda?

JAKÁ JSOU TAJEMSTVÍ Cristiana Ronalda

Žádný hráč ve světovém fotbale nesklízí tolik obdivu za své fyzické kvality a oddanost svému povolání jako Cristiano Ronaldo.

Ronaldo se však s těmito vlastnostmi nenarodil; jeho dnešní vypracovaná postava je výraznou proměnou hubeného teenagera, který přišel do Manchesteru United ze Sportingu v roce 2003.

Jak tedy tento úžasný sportovec a pětinásobný držitel Zlatého míče vlastně vznikl?

S pomocí 15 tipů, které Ronaldo sám prozradil, se podíváme na tajemství jeho síly a rychlosti.

Jak trénuje Cristiano Ronaldo?

Nejdříve je třeba začít rozcvičkou, aby se snížilo riziko zranění. “Při tréninku uděláme několik koleček po hřišti, protahovací a kardio rozcvičovací cviky,” vysvětluje Ronaldo.

“Ujistěte se, že něco podobného děláte i při tréninku, i kdyby to měl být běh do posilovny nebo rozcvička na běžeckém pásu či kole.”

Když je Ronaldo v posilovně, svůj hlavní trénink dělí na kardiovaskulární trénink – například běh a veslování – a posilování s činkami. “Míchejte to,” radí Ronaldo – kromě toho, že cvičení musí být zajímavé, je důležité zajistit, aby se zaměřilo na všechny oblasti těla a aby cviky zlepšovaly sílu i vytrvalost.

Na hřišti se zaměřuje na vysoce intenzivní cvičení, které odráží situace v zápase. “V tréninku děláme hodně sprinterských cvičení a lze je zařadit do tréninku, ať už jste v posilovně nebo venku,” říká Ronaldo. “Snažte se je přidat do každého tréninku, který děláte.”

Tréninky se však neomezují pouze na čas, který Ronaldo tráví v tréninkových zařízeních. “Zařaďte cvičení, kamkoli můžete,” dodává.

“Cvičení na břišní svaly můžete provádět v ložnici, když se ráno probudíte, nebo než jdete spát. Pokud si vytvoříte rutinu, bude to jednodušší, protože se to stane zvykem.”

Za tímto tělem stojí spousta tvrdé práce a odříkání…

Co jí Cristiano Ronaldo?

Nemá smysl mít nejkrásnější auto, pokud do něj nenalijete správné palivo.

Ronaldo, jak se dalo očekávat, bere svou stravu velmi vážně. “Dobrý trénink musí být spojen s dobrou stravou,” říká. “Jím stravu s vysokým obsahem bílkovin, spoustou celozrnných sacharidů, ovoce a zeleniny a vyhýbám se cukerným potravinám.”

Portugalský reprezentant má osobního dietologa, se kterým spolupracuje už od dob Realu Madrid, a jí šest malých jídel denně – jedno každé tři až čtyři hodiny.

Obzvláště rád má ryby – především mečouna, mořského basa a doradu – a jeho oblíbeným pokrmem je bacalhau a braz, což je směs tresky, cibule, tenkých plátků brambor a míchaných vajec. Také jí hodně ovoce a libové bílkoviny. V restauracích si Ronaldo často objedná steak a salát a nikdy nic mraženého – vše, co jí, je čerstvé.

Jaká další tajemství má Cristiano Ronaldo?

Zdravému životnímu stylu se Ronaldo nevěnuje jen několik hodin denně – je to způsob života, kterého se drží neustále.

Nejedná se pouze o fyzickou výzvu, ale také mentální. “Naučte se trénovat svou mysl stejně jako své tělo,” říká Ronaldo. “Mentální síla je stejně důležitá jako fyzická síla a pomůže vám dosáhnout vašich cílů.

“Buďte disciplinovaní. Udržet si motivaci a dodržovat svou rutinu je klíčové. Pro mě neexistuje prostor pro povolení, musím být na sebe přísný.”

Můžete si pomoci tím, že si stanovíte cíle a spolupracujete s tréninkovým partnerem, což přidá do vaší rutiny soutěživost a společnost.

Když necvičí, snaží se Ronaldo udržovat uvolněný a klidný životní styl navzdory své obrovské slávě a pozornosti, kterou si vysloužil.

“Trénink a fyzické seance jsou nejdůležitější, ale život v uvolněném stylu vám pomůže být tím nejlepším, fyzicky i mentálně,” vysvětluje Ronaldo. “Volný čas trávím s rodinou a přáteli, což mě udržuje v uvolněné a pozitivní náladě.”

Největší zajímavostí v Ronaldově fitness režimu je, že nespí tradičních osm hodin denně. Místo toho se rozhodl spát během dne pětkrát po 90 minutách.

K tomuto rozhodnutí Ronaldo přišel na základě knihy profesora Littlehalese “Sleep: The Myth of 8 Hours, the Power of Naps… and the New Plan to Recharge Your Body and Mind” je pro sportovce lepší spát pět krát denně po 90 minutách místo celonočního spánku.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články