Jaké rekordy na French Open 2021 vyhlíží Novak Djokovič a Rafael Nadal?

novak-djokovic-vs-rafael-nadal-rekordy
Zdroj: Tennismajors

Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala, toho času světovou jedničku a světovou trojku žebříčku ATP svede dohromady semifinále French Open 2021. Pro mnohé fanoušky se bude jednat o pomyslný vrchol turnaje, protože se jedná o legendární borce, jejichž jména dávno přesáhla tenisový svět. Oba tenisté dlouhé roky sbírají různé rekordy a i na French Open 2021 již některé padly. Další by se přitom mohly přidat i v nadcházejícím zápase, případně na konci celého turnaje. Jaké rekordy tyhle dvě hvězdy na French Open vyhlíží?

Novak Djokovič se může stát úřadujícím mistrem na třech Grand Slamech současně

Novak Djokovič tento rok započal vítězstvím na Australian Open a kromě toho získal titul na Wimbledonu 2019, který se v roce 2020 nehrál. Kdyby se mu tedy French Open letos podařilo vyhrát, byl by úřadujícím mistrem na třech ze čtyř Grand Slamů.

Druhý největší počet Grand Slamových finále

Tento rekord padne bez ohledu na to, kdo zápas vyhraje. Tabulku vede Roger Federer se 31 finálovými zápasy na Grand Slamech, přičemž Nadal a Djokovič jsou v ní svorně na druhém místě se 28 finálovými zápasy. Vítěz semifinále v tabulce vyskočí nad svého soka a získá druhé místo největšího počtu grandslamových finále pro sebe.

Rafael Nadal může získat svůj 14. titul na French Open

Rafael Nadal na French Open triumfoval už 13×, pokud se mu tedy v roce 2021 podaří opět vyhrát, bude to pro něj již 14. titul. Tento úspěch by sám o sobě stačil na to, aby Nadal obsadil 4. místo v žebříčku největšího počtu dosažených grandslamových titulů. Zároveň by to stačilo k dorovnání celkového počtu grandslamových titulů Peta Samprase.

… a celkem 5 titul na French Open v řadě

Výhra French Open 2021 by pro Rafaela Nadala znamenala obhajobu titulu z minulého roku, stejně jako protažení série vyhraných titulů na Roland Garros na 5 v řadě. Rafael Nadal na antukovém Grand Slamu kraluje od roku 2017.

Rafael Nadal může zapsat absolutní rekord v počtu získaných Grand Slamů

Pokud se Nadalovi podaří French Open 2021 vyhrát, získá v pořadí svůj 21. grandslamový titul. To by znamenalo, že o jeden Grand Slamový titul překoná svého největšího soka Rogera Federera, se kterým má nyní shodně 20 grandslamových titulů.

Ne jedna, ale hned dvě výhry z každého Grand Slamu pro Novaka Djokoviče

Všichni hráči z velké tenisové trojky – tedy Federer, Nadal a Djokovič ve své kariéře dokázali vyhrát každý Grand Slam. Nikomu se však nepodařilo vyhrát každý z Grand Slamů dvakrát. Kdyby Novak Djokovič na French Open 2021 vyhrál, k této metě by se dopracoval jako první mužský tenista na světě.

Semifinálový zápas mezi Djokovičem a Nadalem odstartuje v pátek 11. června v 17:30 hodin. Zápas můžete sledovat na kanálu Eurosport 1 nebo na ČT Sport.

Zdroj: ES News

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články