Je hotovo! Lionel Messi se stal hráčem PSG. Bude pobírat astronomický plat!

messi-cislo-30-psg
Zdroj: Footy Headlines

Paris Saint-Germain oficiálně potvrdil příchod Lionela Messiho. Hvězdný argentinský hráč s francouzským gigantem podepsal smlouvu na dva roky, která mu zaručuje plat v hodnotě 1,2 milionu eur týdně a 41,3 milionů eur ročně (tedy 30 milionů korun týdně a 1 miliardu ročně).

Lionel Messi do klubu přestoupil jako nechráněný volný hráč poté, co na něj Barcelona nedokázala sehnat peníze i navzdory faktu, že ji slevil 50%. Katalánský velkoklub nyní zvažuje, že by přestup svého bývalého kapitána zkusil zablokovat právní cestou kvůli porušení fair play, ovšem těžko říct, zdali má šanci na úspěch.

Protože v klubu již působí jeho bývalý kolega Neymar a protože PSG si i navzdory tendencím odejít do Realu Madrid podrželo také mladého Kyliana Mbappého, dá se bez nadsázky říci, že útok PSG je (alespoň papírově) tím nejlepším fotbalovým útokem na světě.

Šestinásobný vítěz Zlatého míče nevyužil nabídky Neymara, že mu přenechá dres s číslem 10, a pro své působení ve francouzské metropoli si vybral číslo 30, které nosil ještě jaké teenager v Barceloně.

Messi v Barceloně získal 35 trofejí a zapsal hromadu zajímavých rekordů. Svůj odchod z katalánského klubu dokonce obrečel, při oznamování přestupu do PSG však už vypadal naprosto v pohodě.

A v pohodě je velmi pravděpodobně také PSG, kterému se během letního přestupového okna povedlo přivést kapitány obou španělských gigantů (Sergio Ramos do PSG přestoupil zkraje července). Bude velmi zajímavé sledovat, jak se jeho přestupová aktivita odrazí na výkonech na hřišti. Dokáže PSG v následující sezóně konečně získat vytoužený titul z Ligy mistrů?

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články