Je to oficiální! Ronaldo opouští Manchester United

Ronaldo a jeho další působení v Manchesteru United bylo v posledních týdnech velmi probíraným tématem. Oficiální rozuzlení přišlo v úterních odpoledních hodinách, kdy mužstvo z Old Trafford na svém webu oznámilo rozvázání smlouvy s portugalskou hvězdou.

Když se v létě roku 2021 vracel Cristiano Ronaldo na Old Trafford, vzbudilo to u příznivců Red Devils pozitivní ohlasy. Očekávání fanoušků ale portugalská hvězda splnila jen z poloviny. Sice se Ronaldo s osmnácti góly stal třetím nejlepším střelcem Premier League, avšak nepodařilo se mu dotáhnout své mužstvo do Ligy mistrů.

Před začátkem právě probíhající sezony usedl na lavičku dvacetinásobného anglického mistra Erik ten Hag. Vztah nizozemského kouče s portugalským hráčem nikdy nebyl úplně ideální, proto se majitel pěti Zlatých míčů čím dál častěji začal objevovat jen na střídačce.

Během úvodních čtrnácti zápasů v Premier League odehrál Ronaldo pouhých 520 minut, přičemž do čtyř utkání vůbec nenastoupil. Jeho přínos pro tým nebyl nikterak velký, o čemž mimo jiné svědčí jediný gól (na 2:1 proti Evertonu).

Po rozhovoru, v němž Ronaldo kritizoval současného kouče Manchesteru United, se vedení mužstva s hráčem dohodlo na okamžitém ukončení smlouvy. „Klub děkuje za mimořádný přínos a přeje jemu i jeho rodině hodně štěstí do budoucna,“ stálo v prohlášení.

Kam povedou další kroky sedmatřicetiletého fotbalisty, to zatím není jisté. Šanci ukázat, že stále patří mezi nejlepší, bude mít již v Kataru.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články