Jose Mourinho při podpisu smlouvy s AS Řím obhajoval neuspokojivé výsledky v Premier League

jose-mourinho-as-rim
Zdroj: BBC

Jose Mourinho se po propuštění z Tottenhamu Hotspurs oficiálně přesunul do nového klubu. Pro příští sezónu se stane hlavním trenérem AS Řím. Při podpisu smlouvy se kromě klasického vyjádření díků a ambicí probíraly také jeho neuspokojivé výsledky v Premier League.

Jose Mourinho v minulé sezóně vedl Tottenham, ale přes obrovská očekávání s ním nedokázal získat jedinou trofej. Ba co více, v sezóně utržil hned 10 proher, což je vůbec nejvíce v jeho trenérské kariéře (a to navíc balil kufry několik zápasů před koncem sezóny), a Tottenham zakončil až na sedmém místě, které Spurs vyneslo pouze místo v kvalifikaci Evropské konferenční ligy.

Tottenham navíc nebyl jediným Premier League klubem, odkud byl portugalský trenér kvůli neuspokojivým výsledkům odejit. Velké nadšení nesdíleli ani v Manchesteru United, s nímž za dva roky působení dokázal vyhrát pouze Evropskou ligu a Ligový pohár.

Když se ho novináři při podpisu smlouvy s AS Řím na tyto neúspěchy zeptali, Jose Mourinho briskně odpověděl: „To co je u mě považované za katastrofu je něco, čeho jiní trenéři v životě nedosáhnou“.

„Se třemi posledními kluby jsem vyhrál – Premier League s Chelsea, tři poháry s Manchesterem United a došel jsem do finále Ligového poháru s Tottenhamem“.

Jose Mourinho v minulosti vedl Chelsea, Real Madrid, Inter Milán, Porto a Manchester United a je jediním z nejúspěšnějších trenérů v historii fotbalu. Na druhou stranu je o něm známo, že dokáže otrávit dobrou atmosféru v klubu třeba tím, že si vybírá své oblíbence a ostatní veřejně kritizuje. Ani nemluvě o faktu, že jeho výsledky v posledních letech mají sestupnou tendenci. Dokáže Mourinho umlčet hlasy, které tvrdí, že nedokáže jít s dobou, a že jeho hvězdná kariéra je nenávratně pryč?

Zdroj: BBC

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články