Kapitán zůstává! Landeskog s Avalanche podepsal 8letý kontrakt na 56 milionů dolarů

gabriel-landeskog
Zdroj: Oh My Hockey

Avalanche podepsali novou smlouvu se svým kapitánem Gabrielem Landeskogem. Kontrakt by měl údajně být na maximální délku 8 let a na celkovou hodnotu 56 milionů dolarů.

Landeskogova smlouva obsahuje také klauzuli o 4letém zákazu prodeje hráče stejně jako podrobnou klauzuli upravující možné obchodování v posledních 4 letech plnění smlouvy.

Obě strany se dohodly na poslední chvíli, protože několik hodin po uzavření smlouvy vypršela možnost podepisovat osmileté kontrakty. Nyní by už mohli podepsat pouze na 7 let.

Landeskog tuto sezónu patřil mezi nejdůležitější volné hráče, kteří se dostali na otevřený trh. Osmadvacetiletý hráč v uplynulé sezóně odehrál 52 zápasů a zaznamenal 20 gólů a 32 asistencí. Za poslední tři sezóny měl také skvělé celkové statistiky:

gabriel-landeskog-metriky

Laviny Landeskoga draftovali v roce 2011 na celkovém druhém místě. Kapitánem týmu byl jmenován přibližně o rok později, ve svých 19 letech. Díky tomu se stal nejmladším hráčem s „C“ na dresu v historii NHL. Nová smlouva mu dává možnost zůstat kapitánem po dlouhých 17 sezón v kuse.

Kromě vysoké produktivity a usměrňování kabiny Landeskog u Avalanche také tvrdí hru. V 54 zápasech uplynulé sezóny nasbíral 81 hitů.

Avalanche mají po podepsání Landeskoga a Cale Makara pod platovým stropem stále 12,4 milionu, přes léto však potřebují podepsat nové smlouvy ještě s Philippem Grubauerem, Tysonem Jostem a Conorem Timminsem.

Zdroj: The Score

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články