Konec nadějí! MS v hokeji 2021 bude bez diváků

ms-v-hokeji-bez-fanousku

Ačkoliv prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel ještě před pár dny hokejovým fandům dával jistou naději, že by se do hlediště MS v hokeji mohli dostat alespoň nějací diváci, tato možnost dnes definitivně padla. Lotyšská vláda rozhodla, že šampionát bude bez fanoušků.

Zákaz vstupu fanoušků na tribuny hokejových hal v Rize bude platit jak pro zápasy základních skupin, tak i pro play-off. Lotyšská vláda to odůvodňuje stále špatnou epidemiologickou situací v zemi, což je pochopitelné.

Lotyšsko podobně jako další země Evropy čelí koronavirové pandemii plošným očkováním. První dávkou vakcíny je v současné chvíli očkována přibližně čtvrtina obyvatel, druhou dávkou potom pouze 7% lidí. Původní plán počítal s tím, že do hlediště by se dostalo alespoň část fanoušků, kteří by se prokázali platným očkovacím průkazem a negativním testem na covid-19. Vláda ovšem návrh smetla ze stolu.

Přísná koronavirová opatření přijaly i reprezentace všech zemí – po příletu do místa šampionátu byli hokejisté i další členové realizačního týmu odexpedováni na pokoje, kde byli dva dny na samotce. Poté se dostali do tzv. „týmové bubliny“, kdy se mohou stýkat pouze členové jednotlivých reprezentací. Styky mezi jednotlivými reprezentacemi přitom mají být omezené na minimum po celou dobu konání turnaje, samozřejmě s výjimkou samostatných zápasů.

Hokejové MS v hokeji začíná už za tři dny. Výběr České republiky vstoupí do MS v hokeji 2021 zápasem proti Rusku. Zápas začne v pátek 21.5. od 15:15 hodin.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články