Krejčíková na French Open slaví double, se Siniakovou ve finále porazila Mattek-Sands se Swiatek

krejcikova-siniakova-vyhra-
Zdroj: WTA Tennis

Ještě před startem French Open bylo něco takového nepředstavitelné. Aby na French Open dominovala jedna z českých tenistek, navíc v singlové a deblové části, na to by si asi nikdo nevsadil. Barbora Krejčíková však přepsala dějiny.

Krejčíková se Siniakovou nedaly svým soupeřkám Mattek-Sands a Swiatek, stejně jako v předešlém kole, prakticky žádnou šanci. V prvním gamu jim sebrali podání a pak zápas kontrolovaly až do zdárného konce.

Navzdory faktu, že Krejčíková se Siniakovou v zápasu vytvořily mnohem více chyb (8 vs 1), zápas vyhrály poměrem 6:4 a 6:2 a to po hodině a 16 minutách hry.

Z pohledu tohoto úspěchu byl “horší” pouze výsledek ze smíšené čtyřhry, ve které Krejčíková po boku F. Polášeka dokráčel “pouze” do čtvrtfinále.

Barbora Krejčíková je po 40 letech první Češkou, které se podařilo vyhrát Roland Garros v singlu. Naposledy si titul z tohoto Grand Slamu odnesla Hana Mandlíková v roce 1981. Zároveň se jedná o vůbec první českou tenistku, která na tomto turnaji získala titul ze singlu i deblu, navíc v jednom jediném ročníku.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články