Lightning vs Islanders: Preview semifinálové série Stanley Cupu 2021

tampa-bay-vs-new-york-islanders
Zdroj: NHL

Zdá se vám na této sérii něco povědomého? Ano, máte dobrou paměť! Lightning a Islanders se na cestě do finále Stanley Cupu setkaly už loni, pro hlavní trenéry to potom bude už třetí dostavení v posledních čtyřech letech.

Na série je to 1:1. Loni Barry Trotz s Islanders kapituloval v šestém zápase série, v roce 2018 však s Washingtonem přes Coopera a jeho Lightning přešel. A dále už to asi znáte – v pěti zápasech přejel i Vegas Golden Knights a zvedl nad hlavu Stanley Cup.

New York Islanders pod vedením Barryho Trotze neustále dokazují, že všechny předsezónní prognózy se pletly. Bez ohledu na to, jaké jsou jejich statistiky a výsledky v základní části, bez ohledu na nedostatek velkých hvězd v týmu se tihle borci opět drží pevně stanoveného řádu, který jim pomohl až do semifinále.

Islanders pod taktovkou Barryho Trotze v posledních třech letech dosáhli takových úspěchů, jakých se jim nepodařilo dosáhnout za posledních 24 let. Dokáží Ostrované překvapit i nyní? Vylepší své (novodobé) maximum z loňského roku? O tom bude toto preview.

Rozpis zápasů Lightning vs Islanders

13.6. od 21:00 hodin

16.6. od 02:00 hodin

18.6. od 02:00 hodin

20.6. od 02:00 hodin

*22.6. od 02:00 hodin

*24.6. od 02:00 hodin

*26.6. od 02:00 hodin

*pouze pokud v sérii již nebude rozhodnuto

Útok

Tyhle týmy v útoku nemohou být rozdílnější.

Soupiska Lightning doslova přetéká hvězdnými hráči, kteří nemají problémy trefit se do brány. Vedle hlavních ofensivních tahounů Nikity Kučerova, Stevena Stamkose, Braydena Pointa a v obraně například Victora Hedmana nastupují zajímaví ofensivní hráči druhého sledu jako například Anthony Cirelli, Blake Coleman, Yanni Gourde, Ondřej Palát, Tyler Johnson nebo Alex Killorn. Zkrátka podle soupisky mají Lightning jeden z nejlepších útoků v lize. Jsou rychlí a šikovní, ostatní týmy NHL jim jen těžko odolávají.

Sestava Islanders je vyvážená. Ostrované mají spoustu hráčů, kteří mohou přispět svou troškou do mlýna, jenže jim citelně chybí lídr, takový ten hráč, který v sezóně vstřelí 30 gólů a v play-off zapíše 15 kanadských bodů. Je sice pravda, že v posledních zápasech se chytil Mathew Barzal, ale další podobní hráči na jejich soupisce chybí. Od tohohle týmu zkrátka nelze čekat velkou spoustu vstřelených gólů.

Vítěz – Lightning

Obrana

Tohle je mnohem zajímavější.

I když se Lightning proslavili hlavně díky hvězdným útočníkům, disponují také skvělými obránci, především potom Victorem Hedmanem a Michailem Sergačevem. Hedman je budoucí člen Síně slávy a jeden z nejlepších obránců své doby. V každém zápase odehraje okolo 28 minut a většinou se výrazně podepíše pod konečný výsledek. Měl Hedman v této sezóně tak dobrou formu jako v předchozích letech? Pravděpodobně neměl, ale stejně patří mezi nejlepší obránce ročníku 2020/21.

Islanders v obraně možná nemají tak zvučné persony, nicméně obranná dvojice Adam Pelech – Ryan Pulock je naprosto skvělá.

Žádný z týmů v posledních 3 letech nedostal tak málo gólů jako Islanders. Jedná se o jeden z nejtvrdších týmů celého NHL, a i když jejich způsob bránění není zrovna konvenční, na soupeře prostě platí.

Vítěz – Islanders

Brankoviště

Islanders mají dva výborné brankáře schopné chytat na TOP úrovni. Ilya Sorokin svůj tým dostal přes Pittsburgh Penguins a Semyon Varlamov mu pomohl vyhrát sérii proti Boston Bruins.

Lightning mají sice jen jednoho elitního brankáře, ten ovšem patří mezi ty vůbec nejlepší. Andrej Vasilevskij má dny, kdy díky maximálnímu soustředění, rychlým reakcí a mrštným pohybům vychytá všechno. Jenom si vzpomeňte na zápas Mistrovství světa v roce 2019, kdy Vasilevskij náš výběr doslova okradl o bronzovou medaili.

Lightning v této sezóně nebyli tak dominantní, jako v předchozích sezónách a na Vasilevskijho se museli spoléhat více, než kdy dřív. Vasilevskij to ovšem zvládl.

Vítěz – Lightning

Speciální týmy

Lightning se speciální týmové hry nebojí, ať už se dostanou na přesilovku nebo do oslabení. V obou těchto činnostech patřili mezi osm nejlepších týmů soutěže. Lightning preferují fyzicky náročný hokej a dostávají poměrně velké množství trestů, ty však dokážou s úspěchem přečkat. A pokud se náhodou dostanou na přesilovku, tak ji potrestají.

Speciální týmy Islanders odráží celkovou náturu tohoto týmu. Jsou velmi dobří v oslabení, ale v přesilovkách jim to prostě nejde.

Vítěz – Lightning

Předpověď: Lightning vyhraje v 6 zápasech

Stejná série jako před rokem a s přesně tím samým výsledkem. Islanders mají dobře nastavený herní styl. Dostali se díky němu neuvěřitelně daleko, a možnost, že by tuto sérii vyhráli, není úplně nereálná. Na druhou stranu, nacházíme se v play-off NHL a tady už by to mělo být i o kvalitě. A ta stojí na straně Lightning.

Zdroj

NBC: Lightning vs. Islanders: 2021 Stanley Cup Semifinal preview

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články