Lightning vynulovali Islanders a jsou ve finále Stanley Cupu

tampa-bay-pohar
Zdroj: CBS Sport

Tamba Bay Lightning v sedmém zápase vynulovala New York Islanders a po roce se opět vrací do finále Stanley Cupu, kde může obhájit titul

Jak se od veledůležitého sedmého zápasu play-off série dá očekávat, tento střet byl silně defensivní. Žádný z týmů se nikam nehnal, hrálo se ze zajištěné obrany. Tampa Bay na bránu vyslala více střel a to hlavně kvůli faktu, že její hráči byli obětaví a spoustu střel Islanders zblokovali.

Rozhodující okamžik přišel ve druhé třetině, kdy se na trestnou lavici za krosček dostal Barclay Goodrow. New York Islanders cítili šanci na vstřelení branky, namísto toho však v útočném pásmu puk ztratili, Killorn ho pak rychle posunul na Cirelliho, ten ho zavezl do rohu a v pravý okamžik ho poslal do slotu na najíždějícího Gourdeho, který se nikým neobtěžován nemýlil. Výsledek 1:0 se do konce zápasu už nezměnil.

„Je to zklamání, protože to byla příležitost se hrou něco udělat. Nebyli jsme dostatečně pozorní a skončilo to gólem“ okomentoval trestuhodnou chybu trenér Islanders Barry Trotz.

Islanders se samozřejmě dál snažili, jenže brankář Vasilevskiy byl prostě neomylný a vychytal svou pátou nulu v play-off v historii (a čtvrtou v tomto play-off). Vzhledem k takovému výkonu samozřejmě může doufat ve svou druhou Vezina Trophy získanou za poslední tři roky.

„Z nějakého důvodu je nejlepší na světě“ řekl o Vasilevskiym kapitán Lightning Steven Stamkos. „Je jako skála, má stabilní výkony, díky čemuž můžeme útočit a hrát rychle a sebevědomě. Po tom gólu jsme dál tlačili. Vasy předvedl několik skvělých zákroků, ale kluci na konci hry hodně blokovali a bylo tak hezké hrát před našimi fanoušky a užívat si té atmosféry a vyhrát“ ještě dodal.

Islanders měli vidinu prvního finále Stanley Cupu v posledních 37 letech, ale v sedmém zápase se jim to prostě nepovedlo: „Řekl jsem jim, že je to speciální parta. Jejich charakter, jejich nasazení, jejich vůle… to je nepopiratelné. Je to tak silné. Tahle parta věřila, že to dokáže“ uvedl smutně Barry Trotz. Poté však ještě dodal: „Tahle parta nebude hodnocená na základě jedné hry. Bude hodnocená na základě všech zápasů. Musíte se podívat zpět. Není to jiné než v Tampa Bay. Než vyhráli pohár, zažívali nezdary. A teď mají šanci vyhrát druhý.“

První zápas finálové série mezi Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens začíná v úterý 29. června od 2:00 hodin ráno.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články