Lucien Favre odmítl nabídku Crystal Palace, od fotbalu si chce oddychnout

lucien-favre-odmitl-crystal-palace
Zdroj: Eurosport

Crystal Palace hledá nového trenéra, protože Roy Hodgson na konci sezóny 2020/21, po čtyřech úspěšných letech klub svého mládí opustil. Nejprve to vypadalo, že Crystal Palace angažuje Nuno Espirita Santa, ještě blíže byl potom bývalý dortmundský trenér Lucien Favre. U něj se podepsání kontraktu s Crystal Palace dokonce považovalo za hotovou věc, ale i on z jednání nakonec odstoupil.

Třiašedesátiletý stratég měl ve čtvrtek ráno na jihu Londýna podepsat tříletý kontrakt. Crystal Palace dokonce už mělo zažádáno o pracovní povolení. Místo toho však Lucien Favre vzkázal, že si chce od fotbalu dát delší pauzu.

O služby švýcarského trenéra projevily zájem i další Evropské kluby včetně Lille a Fenerbahce, ty ovšem Favre podle dostupných informací odmítl již dávno. Za jeho náhlým zvratem tak nejspíše stojí pouze to, že se skutečně cítí unavený, což v jeho letech lze pochopit. Těžko pochopitelný je pouze nečekaný zvrat, který už Favre nevysvětlil (a asi ani nevysvětlí).

Lucien Favre před svým angažmá v Dortmundu měl na starosti Nice z Ligue 1 (v sezóně 2016-2018) a hrál s ním velmi rychlý, útočný fotbal. Právě toto angažmá a výsledky v něm zaujaly právě i Crystal Palace.

Crystal Palace kvůli jednáním s Favrem odmítl bývalého trenéra Wolves Nuno Espirita Santa a zůstává tedy i nadále bez trenéra.

Zdroj: Eurosport

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články