Manchester City ve vyšetřování kvůli porušení finančních pravidel!

manchester-city
Manchester City se dostal do vyšetřování kvůli porušování finančních pravidel. / Zdroj: Manchester City

Manchester City má obrovský průšvih. Na světlo světa vyšel email, který dokazuje, že porušoval finanční pravidla, což mu dávalo jasnou výhodu před ostatními anglickými kluby.

Inkriminovaný email jasně dokazuje, že Manchester City uměle navyšoval své zisky, aby mohl nezřízeně utrácet na přestupovém trhu. Dělo se tak prostřednictvím několika sponzorských společností, skrze něž vlastník klubu měl skrývat vlastní investice do klubu, což je zakázáno.

Veškeré sponzorské příjmy Manchesteru City již několik let pocházejí ze Spojených arabských emirátů, tedy ze země, odkud pochází sám majitel klubu Sheikh Mansour. Manipulace s platbami učiněnými na základě sponzorských smluv proto nebyly zase tak těžké.

V inkriminovaném emailu je konkrétně zachycena žádost City o navýšení fakturované částky společnosti Etihad za sponzorství triček ze 4 milionů liber na 12 milionů. Football Leaks, který za únikem inkriminovaného emailu stojí, dále uvedl, že City v roce 2018 skrylo investici vlastníka do sponzorských poplatků.

Deník Daily Mail na to konto provedl analýzy komerčního hospodaření Manchesteru City a dalších tří klubů Premier League, které mají se City podobnou fanouškovskou základnu i historické úspěchy – Liverpoolem, Chelsea a Arsenalem. Přitom zjistil, že za posledních 10 let City vydělalo 1,7 miliardy britských liber, zatímco Liverpool, Chelsea a Arsenal pouze okolo 1,1 miliardy dolaru.

Že by byl Manchester City v marketingu a celkovém vedení klubu o tolik lepší než zbylé kluby „Velké šestky“, je značně nepravděpodobné. Nyní je tedy otázka, jaké závěry budou vyvozeny z vyšetřování a případně jaké postihy Manchesteru City hrozí.

Vzhledem k podezření na porušování finančních pravidel jsou samozřejmě ohroženy také přestupy do Manchesteru City včetně příchodu hvězdného hráče Harry Kanea, který měl na Etihad Stadium přislíben rekordní kontrakt.

Zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články